Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Paris'in Parklarında Bir Güz Yaprağı

   Sonbaharın vazgeçilmez şehri Paris’te, sanat ve tarih kokan bir metropolde dinlenmek, başıboş dolaşmak için en güzel yerler, huzur dolu parklar.

   Metropollerin koşturmasından, yorgunluğundan bir nebze olsun sıyrılıp bir ağacın gölgesine, güz yapraklarının sakinliğine sığınmak için en güzel yerler parklar. Dünyanın birçok büyük şehri parklar gibi kamusal alanları çoğaltmanın ve çağımız insanının dünyevi dertlerine doğanın sunduğu dermanları arttırmanın peşinde.

   Köklü ve gelişkin bir kent kültürüne sahip olan Paris, Notre Dame Katedrali, Eyfel, Sacré Coeur gibi tarihî ve mimari harikaların yanı sıra parklarıyla alternatif bir gezi rotası sunuyor. Hele mevsim sonbaharsa...

   Her sonbahar, renklerini güz renklerine çeviren ağaçlar, yerleri kaplayan gazeller ve Paris’in sanat ve tutku yüklü atmosferi masalsı bir ahenk oluşturuyor. Paris’in yaratıcı dünyasına ilham olan parklarda ve bahçelerde vakit geçirmek zihninize ve ruhunuza çok iyi gelecek.

   Lüksemburg Bahçesi

   St. Germain ve Quartier Latin semtlerinin arasında bulunan oldukça geniş bir alanı kaplayan Paris’in en ünlü bahçelerindendir. 17. yüzyılda Marie de Medicis’in kurduğu bahçede iki yanınız sarıdan kızıla çalan ağaçlarla çevrili o güzelim yollarda kaybolmalı ve Medicis Çeşmesi’ne muhakkak uğramalısınız. İçerisinde farklı yerlerde 106 adet heykelin bulunduğu bu kocaman bahçede biraz aylaklık ederek amaçsızca dolaşmak zihninizi boşaltırken ruhunuzu doğanın enerjisiyle dolduracak.  

   Tuileries Bahçeleri
   Bir yanına Louvre Müzesi’ni bir yanına Concorde Meydanı’nı almış, yetmezmiş gibi Seine Nehri’ne nazır bir bölgeye konumlanmış olan Tuileries Bahçeleri, bugünkü hâline 17. yüzyılda Tuileries Sarayı’nın baş bahçıvanı André Le Notre tarafından getiriliyor. Bugün Tuileries Bahçeleri hem yerel halk hem de turistler için kültür-sanat etkinliklerinin de paylaşıldığı bir kamusal alan. Fransız tarzındaki en önemli ve Paris’in en eski bahçesi olan Tuileries’de Giacometti ve Rodin’in heykelleri arasında gerçek bir parizyen gibi hissetmeniz mümkün. 

   Champ-de-Mars Bahçesi
   Geniş çimenlerin üzerinde ister piknik yapın ister kitabınızı okuyun, isterseniz biraz yürüyüş yapın. Paris’e gitmek demenin Eyfel Kulesi’nde çıkmak demek olduğu devirler belki de geride kaldı. 1780’de açılan Champs-de-Mars Bahçesi’nden kent siluetinin sembolü olan Eyfel’i seyretmek, sohbaharın hayallere daldıran ruhunu hissedebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri.

   Monceau Parkı
   Paris’in 8. Bölgesinde yer alan park, şehrin merkezinden çok fazla uzaklaşmadan şehirden çok farklı bir atmosferi yaşabileceğiniz bir park. Özenle düzenlenmiş sütunlar, köprüler ve ağaçların dört bir yanı kapladığı parkta doğanın tam kalbinde huzur bulmanız için her şey hazır. Monet’ye ve Caillebotte’a resimlerinde ilham olan bu park sizinde estetik duygularınızı harekete geçirecektir.

   Jardin des Plantes

   Austerlitz Garı ile Marie Curie Üniversitesi arasında Seine’i karşısına alarak konumlanan Jardin des Plantes’ın, kamusal kullanıma açık yeşil bir alan olmasının yanı sıra ayırt edici özelliği bitkibilim konusunda da geniş bir birikime ev sahipliği yapan bir botanik bahçesi olması. Dört yüzyıl önce kurulan bir bitkibilim parkı olan Jardin des Plantes, Ulusal Doğal Tarih Müzesi’ne ait olan on iki bölge içerisinde yer alıyor. Hem doğanın yarattığı harikaları görmek hem de onları yakından tanıyıp haklarında çok şey öğrenmek isteyenler için en doğru yer Jardin des Plantes.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Paris hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam