Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Kuzeyin Krallığına Hoş Geldiniz!

   Laponya'da Game of Thrones konseptli Ice Hotel'de Kuzeyin Kralı sizsiniz!

   Ice Hotel Game of Thrones İş birliği

   Finlandiya’nın kuzeyi Laponya, birçok seyahatsever için Kuzey Işıkları, yaban orman meyveli mutfağı, Noel Baba’nın köyü gibi çekici seçeneklerin bulunduğu bir doğa harikası. Şimdi buna bir de dünyayı sarsan bir dizinin, Game of Thrones’un konseptiyle hazırlanmış Ice Hotel’i eklemek gerekiyor.

   Kuzeyin mucizevi doğa harikalarını barındıran Laponya’da çağın trendleri bölgeye ziyaretçi çeken mekânları da şekillendiriyor. 

   George R.R. Martin’in romanından uyarlanan ve sezonlar boyunca milyonları aşan bir hayran kitlesine ulaşarak fenomen olan fantastik dizi Game of Thrones konseptiyle düzenlenmiş olan Ice Hotel, ziyaretçilerini kuzeyin tahtına davet ediyor. 

   Ice Hotel’i, hâli hazırda Laponya’da deneyimlemesi oldukça keyifli ve heyecan verici. Buz ve karlarla oluşturulmuş, oyularak şekil verilmiş, tamamıyla buzdan bir otelde konaklama deneyimi zaten en çok kuzeyin güzel ülkesi Finlandiya’ya yakışıyor. HBO Nordic ile Ice Hotel iş birliğinin sonucunda ortaya, yeni sezonu için şafak saydıran Game of Thrones konsepti çıkınca buzdan otel deneyimi bir üst seviyeye ve fantastik bir dünyaya taşınmış. 

   Snow Village (Kar Köyü) bölgesinde bulunan Ice Hotel’de Finlandiya, Rusya, Polonya, Litvanya, Letonya’dan sanatçılar bir araya gelip 20 milyon kilo kar ve 350 bin kilo kristal buza şekil vererek George R.R. Martin’in dünyasını beyazdan yeniden inşa etmiş adeta. Otelde, kendinizi bazen Westeros’ta ve bazen de “duvarın ötesinde”, Gece Kralı ile baş başa kalmış hissedeceksiniz. 

   Her Oda Bir Sahne, Bir Karakter

   Game of Thrones konseptli bu otelde toplamda 16 oda var. Kimisinde Stark Hanedanı’nın da sembolü olan dev bir kurt heykeli, kimisinde ürkütücü bir White Walker’la, Wun Wun ile ya da Khaleesi’nin dev ejderhası ile karşılaşabilirsiniz. En sevdiğiniz karaktere göre odanızı seçip fantastik dünyanın içine heyecanlı bir adım atabilirsiniz. Şunu da belirtelim, otelin konaklamaya uygun 16 odasının dışında Game of Thrones konseptiyle düzenlenmiş fakat konaklamaya uygun olmayan farklı odaları, koridorları, salonları da mevcut. 

   Hanedanların bayraklarıyla süslü bir koridordan geçip Great Sept Bailor’a uğrayabilirsiniz. İşin aslı biraz ürkütücü de olabiliyor bazı heykeller. Siz buzdan yatağınıza kurulduğunuzda bir White Walker heykelinin dizideki gibi gözlerinden mavi ışıklar saçarak başınızın üzerinden size bakması kurgunun ve konseptin adrenalinini artırıyor. 

   Otelin odalarında gezinirken, tüm bu fantastik dünyanın odağı olan Demir Taht’a kurulmayı da ihmal etmeyin sakın. Tabii Ice Hotel’de demirden değil buzdan yapılmış bir taht söz konusu, yine de ihtişamından hiçbir şey kaybetmemiş. Aksine buz mavisi, beyaz ve parlak oluşuyla farklı bir ihtişama bürünmüş Demir Taht.  

   Son Sezon Yaklaşırken

   2019 Nisan ayında Game of Thrones’un son sezonu yayınlanacak. Ice Hotel’in Game of Thrones konsepti ise 21 Nisan’a kadar ziyarete açık. Yılların bağımlılığı olan bir diziye, bir efsaneye hoşçakal demenin ya da bu fantastik kurgunun keyfini bir de konaklama deneyimiyle birleştirmenin en güzel yollarından biri Ice Hotel Game of Thrones’u ziyaret etmek olacaktır. 

   ​Photo Credit: www.laplandhotels.com

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Finlandiya hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam