Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Butik Oteller Out "Homeware" Oteller In

   Mobilya ve dekorasyon dünyasının önde gelen firmalarından yepyeni bir otel konsepti...

   Konaklama sektörü değişip dönüştükçe seyahatseverlerin farklı konseptlere olan ilgi ve yönelimi de artıyor. Her şey dahil devasa tatil köyleri, tematik oteller, şehir otelleri, doğanın içinde iptidai şartlarda sunulan konsept oteller, termal oteller, hosteller, butik oteller...

   Bu otel türleri içinde son zamanların yükselen yıldızlarından biri hiç şüphe yok ki ziyaretçilerini ev konforunda ağırlama felsefesini benimseyen butik oteller. Tarihi 80’li yıllara dek uzanan butik oteller, büyük otellerin tekdüze tasarım anlayışından hoşlanmayan ya da daha sıcak bir konaklama ortamı arayan hatırı sayılır bir gezgin kitlesini kendine bağlamayı başardı. Ancak özellikle mimari tasarımlarıyla farklılaşan butik otellerin bu popülerliği, son yıllarda ortaya çıkan “homeware hotel” kavramının yaygınlaşmasıyla birlikte sekteye uğrayabilir.

   Dene ve Yaşa Hareketi

   Dekorasyon ve mobilya sektörünün önde gelen markalarının tüketiciye daha gerçek bir deneyim sunmak amacıyla geliştirdikleri homeware konseptli otellerde, odalar firmalara ait ürünler kullanılarak tasarlanıyor. Tüketiciyle kurulan etkileşimi artırmak adına hayata geçirilen bu uygulama, markalara hem konsept mağaza anlayışının ötesine geçme hem de ürünleri eşsiz bir şekilde sergileme fırsatı sunuyor. Ortaya konulan bu “satın almadan önce deneyin” stratejisi sayesinde, otellerde konaklayan müşteriler seçkin markaların farklı ürünlerini birinci elden deneyimleme şansı elde ederken, firmalar da ürün geliştirme noktasında çok kıymetli olan konuk geri bildirimlerini değerlendirme imkânı bulmuş oluyorlar. 

   Dünyada Homeware Otelcilik Örnekleri

   Homeware otelcilik fikrinin öncüsü, İngiltere’de online mobilya satışı yapan made.com adlı internet sitesi. Firmanın konaklama endüstrisi uzmanlarıyla yaptığı iş birliği neticesinde hayata geçirdiği homeware konsepti, daha sonra pek çok başka marka tarafından da benimsendi. İlk olarak New York’un NoMad bölgesinde açılan ve odaların tasarımında made.com ürünlerine yer verilen Made Otel’i, daha sonra firmanın Londra’da teknede hizmet veren The Boathouse isimli başka bir otelle yaptığı iş birliği takip etti. 

   Uzakdoğu’da Minimal Bir Otel

   Benzer bir şekilde Japonya’da ev eşyaları alanında hizmet veren ve müşterilerine özel bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyen Muji de, homeware otelcilik sektöründe yer alan firmalardan biri. Firmanın Beijing, Shenzhen ve Ginza’da, kendi tasarım eşyalarıyla dekore ettiği üç farklı oteli bulunuyor.

   Her Biri Farklı, Her Biri Homeware

   Amerika’nın ünlü mobilya markalarından olan West Elm de otelcilik sektörüne hızlı bir giriş yapma konusunda iddialı. Firma, homeware konseptli ilk otelini 2020 yılında Indianapolis’te açacağını duyurdu. West Elm’in takip eden yıllarda Oakland, Detroit, Minneapolis, Savannah ve Portland başta olmak üzere pek çok farklı şehirde yeni turizm yatırımları yapması bekleniyor.

   Çöp Kovası Tasarımından Otelciliğe

   Danimarka kökenli bir mobilya markası olan ve 1930’lu yıllarda ilk pedallı çöp kovasını tasarlayan VIPP, mutfak mobilyaları konusunda uzmanlaşmış bir firma. Homeware konseptine başka bir boyut kazandırmayı hedefleyen VIPP, konuklarını pek çok odası olan klasik oteller yerine Danimarka’nın çeşitli bölgelerinde hizmete sunduğu ve kendi tasarım mutfaklarının yer aldığı homeware evlerde ağırlıyor.  

   Önce Kulüp, Sonra Mobilya Tasarımcılığı

   1985 yılında Londra’da özel bir kulüp olarak açılan ve seneler içinde dünyanın dört bir yanında ünlenen Soho House, mobilyacılıktan otelciliğe uzanan diğer firmaların tam aksi bir süreçten geçti. Kulüplerin ardından otelcilik sektörüne de dahil olan firma, kulüpte ve otellerin dekorasyonunda kullanılan eşyalar konukların büyük beğenisini toplayınca mobilya sektörüne girmeye karar verdi. Soho House’larda görülen eşyaların bir kısmını firmanın Soho Home adlı oluşumundan satın almak mümkün.

   Photo Credits

   facebook.com/MadeHotels | sohohouse.com

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam