Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Bu Hafta Sonu Hamburg'a!

   Hamburg'da bir hafta sonu tatilinde neler yapılır?

   Rathaus

   Hamburg'un belediye binası olan bu yapı ise şehrin merkezi buluşma noktası. Bu binayı görünce uzun süre izlemekten kendinizi alamayacağınız kesin. Kumtaşı gövdesi ve etkileyici turkuaz heykel ve işleme detaylarıyla muazzam bir neo-rönesans yapısı olan belediye binası, bugünkü hâline 1847 yılında atlatmış olduğu yangının ardından 1897 yılında yeniden inşa edilmesiyle kavuşmuş. Rehberli bir turla yapının içerisini, toplantı odalarını, salonları görmeniz mümkün.

   Speicherstadt

   Liman tarafındaki Elbphilharmonie ile Rathaus arasında kalan bölge de gezip görmeden geçmemeniz gereken bir bölge. Dünyanın en büyük antreposu olan Speicherstadt bölgesi UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. Yine şehre hakim kızıl tuğlaların başrolü oynadığı bu görkemli yapılar ve arasında kanallar, köprülerle kurulan bağlantılar şehrin endüstriyel tarihiyle birleşen gotik mimarinin ihtişamını sergiliyor.

   Miniatur Wunderland

   Speicherstadt bölgesinde yer alan Miniatur Wunderland, kasabalardan havalimanlarına, tarihî evlere kadar birçok yapının ve bölgenin minyatürünü bulabileceğiniz geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Gerçekliğin minimal hâli ilginizi çekiyorsa detaylarında kaybolmak için Miniatur Wunderland'a mutlaka uğrayın.

   300 Yıllık Balık Pazarı

   St. Pauli rıhtımı olarak da anılan Landungsbrücken bölgesinde her pazar günü kurulan 300 yılı aşkın bir yaşa sahip balık pazarı Fishmarkt bir diğer önemli uğrama noktası. Pazar gününün erken saatlerinde kalkarak bu tarihî balık pazarının havasını solumadan, bir ton balıklı sandviç yemeden, kentin denizle ve balıkçılıkla kurduğu ilişkiyi hissetmek eksik kalacaktır.

   Elbphilharmonie 

   Elbe’nin kenarında kırmızı tuğla blok bir yapı üzerinde yükselen modern bir cam tasarım bölümün bulunduğu muazzam sanat mekânı. Büyük Salon, Resital Salonu, rezidans bölümü ve restoran bölümü gibi birçok olanağı bünyesinde barındırmasıyla bir binadan ziyade bir deneyim olarak tasarlandığına şüphe yok. 2017 yılında açılan çok yeni bir yapı olan Elbphilharmoni, hem dışarıdan hem de içeriden estetik zevklere tamamıyla hitap ediyor.

   Uzun tatil dönemlerini beklemeye dayanamayanlar; gezmek, dünyayı tanımak için sabırsızlananlar için 2 gün de olsa bir yerlere kaçmak ferah bir nefes almak demektir. Kaçış rotasını seçme kısmı ise sizi biraz zorlayabilir. Bizim şimdiden bir tavsiyemiz olacak.

   Eğer hafta sonu yollara düşmeyi planlıyorsanız seyahat programınızı ve araştırmanızı dikkatlice yapmanız gerekiyor. Gideceğiniz rotanın en güzel duraklarını, en keyifli deneyimlerini, en etkileyici yapılarını görmeden dönmek olmaz. Böyle bir hafta sonu kaçamağında gidilecek yerleri belirlemek önemli: Yolda çok fazla zaman kaybetmemek ve 2 güne sığdırılabilecek bir şehir belirlemek oldukça işinizi kolaylaştıracak. 

   Hamburg, bir hafta sonunu keyifli ve dolu dolu yaşayabileceğiniz ölçekte küçük gibi görünen fakat sizde alışkanlık yaratacak bir dinamiğe ve derinliğe sahip şehirlerden. İstanbul’dan aktarmasız 3 saatlik bir uçak yolculuğuyla varabiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımınız vaktinizi yollarda geçirmenize sebep olmayacaktır, Hamburg’un otobüs, metro, tramvay gibi toplu taşıma sistemleriyle şehrin her yerine ulaşabiliyorsunuz. Gitmek isteyebileceğiniz en uzak nokta yalnızca yarım saatlik bir mesafede.

   Hamburg, kuzeyde bulunmasına rağmen şehrin dört yanını sarmış Elbe Nehri’nin etkisiyle kışlar çok sert geçirmiyor. Hava durumu bahar aylarında daha ılık bir seyirde. Dolayısıyla eğer sıcak bir zamanda şehri ziyaret etmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmek mantıklı olacaktır. Limanın esintili havasını da hesaba katmayı unutmayın.  

   Almanya’nın kuzeyinde konumlanan, ülkenin ikinci büyük ve en önemli liman şehri olan Hamburg, denizcilik geçmişinin izlerini mimarisinden restoranlarına tüm ruhunda taşıyan ve yansıtan bir şehir. Elbe Nehri’nin Kuzey Denizi’nden şehrin derinlerine sokulması da kentin her yanına suyun görkemini ve sakinliğini taşıyor. Limanda yüzü Elbe’ye dönük tarîhi yapılar, evler, martılar ve sesleri sokakların derinlerine doğru ilerlediğinizde yerini Elbe Nehri’nin huzurlu akışına, birçok sokakta nehrin üzerine kurulu küçüklü büyüklü demir köprülere, kanallara bırakacak. Fakat yapıların o hoş kırmızı tuğlaları ve Elbe’nin gümüş mavisi şehirde geçirdiğiniz hiçbir anda peşinizi bırakmayacak.

   Hamburg’da bir hafta sonunu dolu dolu geçirebilmek için öncelikle görülmesi gereken yerleri ziyaret etmek gerekiyor. Bunlardan en görkemli ve etkileyici olan ikisi Elbphilharmoni binası ve Rathaus (Belediye binası). 

   Reeperbahn
   Akşamınızın keyifli ve enerjik geçmesini istiyorsanız adresiniz, Hamburg gece hayatının merkezi Reeperbahn Caddesi olacak. St. Pauli’de yer alan ve Avrupa’nın en popüler gece hayatı lokasyonlarından biri olan Reeperbahn’da eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zamanında Beatles’ı dahi buraya çekmiş olan eğlence geleneğinin keyfini çıkarın ve Reeperbahn ile Grobe Freiheit caddelerinin kesişimine kurulmuş Beatles Meydanı’nı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.​

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Almanya hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam