Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bucket List kaydınız başarıyla gerçekleşti. Müşteri hizmetlerimiz size en yakın zamanda ulaşacaktır.

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Giriş Yap

   Brooklyn Bitpazarı

   Dünyanın en önemli metropollerinden, Amerikan rüyasının başkenti New York’tayız…

   New York’ta Alışveriş Başkadır

   New York, alışveriş tutkunları için tam bir cennet. Soho’dan 5.caddeye, dünyaca ünlü mağaza zinciri Macy’s’ten Bedford Caddesi’ne birçok alışveriş noktası farklı farklı zevklere ve her türlü bütçeye hitap ediyor. Özellikle Ekim sonundaki Cadılar Bayramı’ndan 2 Ocak’a kadar süren iki aylık dönem; New York sokaklarının dolup taştığı, nereye baksanız alışveriş torbaları ve kasa kuyrukları göreceğiniz en hareketli dönem.

   Alışverişin Bit Pazarı Hâli

   Bit pazarı kavramı ilk kez 19.yüzyıl Avrupa’sında karşımıza çıkıyor. Dünyanın en ünlü bit pazarları denince de akla ilk olarak Paris, Amsterdam, Londra gibi Avrupa şehirleri geliyor. New York’un en güçlü adayı Brooklyn Bit Pazarı ise; bu algıyı yıkmak ister gibi, 2008’den beri tüm hareketliliğiyle binlerce New York’luyu ve turisti her hafta sonu kendisine çekmeyi başarıyor.

   Ne Ararsanız Burada

   Hava güneşli, hafta sonu gelmiş. New York’un en bilinen alışveriş noktalarının biraz dışına çıkalım ve kendimizi biraz daha "New Yorker" planlara bırakalım. Güzel bir kahvaltının ardından vintage kıyafetlerin ve eşyaların arasında kaybolmak, New York yemek kamyonlarında lezzetli bir brunch yapmak ya da sadece sosyalleşmek isteyenler için Brooklyn Bitpazarı harika bir adres, dahası New Yorklular için bir ritüel! Kendinizi bitpazarının içine atar atmaz, ilk gözünüze çarpan şey çeşitlilik oluyor. Her yaştan, her milliyetten, her tip insanı; çantadan takıya, kıyafetten yemeğe her çeşit tezgâh başında görebilmeniz mümkün. Brooklyn Bitpazarı’nı bu kadar güzel yapan şey de bu çeşitlilik!

   Ne Var, Ne Yok?

   Tezgâhların arasında kaybolmaya başlıyoruz. Burada işini tutkuyla yapan, paylaşmaktan zevk alan insanlar var. Örneğin plak tezgâhları… Plak satıp para kazanma derdinden çok daha fazlası hâkim tezgâhlara. Bir yandan plak koyup ortamı şenlendirmeye çalışıyorlar, bir yandan da sorulan plakları bulup buluşturuyorlar. Hele genç tasarımcılar! Kot kumaşından çanta yapan bir çocuğun tezgâhına denk geldik. Orada da üretime devam ediyor; nasıl dikilir, nasıl katlanır tüm süreci izlemeniz mümkün. Vintage kıyafet tezgâhları da bir hayli fazla! Ayakkabıdan monta, ceketten çantaya çok özel parçalar var. Renkli camlı, 70’lerden fırlamış gözlük tezgâhlarını görünce kendinizi zaman tünelinde gibi hissediyorsunuz.

   Tok gelseniz bile, yemek tezgâhlarından yükselen muhteşem kokularla acıkmamanız imkânsız. Genel olarak konsept fast-food. Sosisli sandviç yapan çok güzel bir tezgâh bulduk. Sosisli sandviç deyip geçmeyin; acılı, sebzeli, meyveli ve baharatlı soslardan birini de ekleyin. Taze meyve suyu satıcıları da çok fazla; sosisli sandviçin yanında bir de elmalı zencefilli mis gibi bir meyve suyu! Bunlar dışında Brooklyn Bitpazarı’nda mücevher, mobilya, seramik bulabileceğiniz, çeşit çeşit zanaatkâr ve sanatçıyla tanışabileceğiniz toplam 140 tezgâh bulunuyor.

   Birçok küçük işletme ve sanatçı; kendi mağazalarını açmak yerine, Brooklyn Bitpazarı’nda işlerini, sanatlarını, kıyafetlerini ya da yemeklerini sergileyebilecekleri bir tezgâh açmayı daha mantıklı buluyor. Çünkü müşteri garanti, kira daha ucuz ve tezgâhlarının haftada bir ya da iki gün açık olması yeterli.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam