Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Bir Los Cabos, İki Şehir

   Meksika'nın tatil cenneti Los Cabos'un iki ayrı yüzünü temsil eden iki farklı şehir: Cabo San Lucas ve San Jose del Cabo

   Meksika’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan Los Cabos, Baja Yarımadası’nın güneyindeki Cabo San Lucas ile San Jose Del Cabo şehirlerinin paylaştığı sahil şeridinde bulunan bir tatil cenneti. Aslında bu iki şehir birlikte Los Cabos ismiyle anılsa da ikisi birbirinden tamamen farklı bir atmosfere sahip. Cabo San Lucas tabiri caizse lüks ve ışıltılı bir tatil beldesi iken, şehrin yaklaşık otuz beş kilometre kuzeydoğusundaki San Jose del Cabo ise Meksika’nın ilgi çekici, canlı ve karmaşık yapısını en iyi gözlemleyebileceğiniz şehirlerden biri.

   Balıkçı Kasabasından Jet Sosyetenin Tatil Cennetine

   Cabo San Lucas, Pasifik Okyanusu ile Cortez Denizi kıyılarında, egzotik bir çöl zemininin üzerinde yer alıyor. Şehir, yıllar öncesinde yaşanan sömürgecilik dönemi sırasında çok az sayıda insanın yaşadığı ufak bir balıkçı kasabasıymış. Bölgenin gelişimi sualtı zenginliğinin fark edilmesiyle yavaş yavaş artmaya başlamış ve küçük kasaba zamanla gözde bir tatil beldesi halini almış. Tabii bir yandan da balıkçılık faaliyetleri etkisini sürdürmeye devam etmiş. Bugün dünyanın en büyük balıkçılık turnuvasına ev sahipliği yapan şehir, balıkçılık tutkunlarının en çok ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor. Su sporları anlamında da hayli fazla seçenek sunan şehir, özellikle scuba diving ve şnorkele meraklı gezginler için tarifsiz güzellikteki mercan resiflerini ve hatırı sayılır bir biyolojik çeşitliliği de bünyesinde barındırıyor. 

   Lands End’e Yolculuk

   Şehrin ismi geçtiğinde akla ilk gelen yerlerden biri, coğrafi konumundan ötürü “Arazi Sonu” anlamına gelen “Lands Ends” oluyor. Büyük ve çarpıcı bir kayalık görünümün hâkim olduğu mükemmel plajlara ev sahipliği yapan bu bölge hem turistlerin hem de yolcu gemilerinin uğrak noktası,  hatta belki biraz abartılı bir ifade gibi görünüyor ama Los Cabos’a gelip de burayı ziyaret etmeyen birine neredeyse Los Cabos’a hiç gitmemiş gözüyle bakılıyor. Pelikanları ve denizaslanlarını gözlemlemek için de harika bir yer olan Lands End, Ekim - Nisan ayları arasında ise göç eden binlerce gri balinanın istilasına uğruyor. Bu kısım “diyarların sonu” olarak da yer alabilir, biraz daha epik görünüyor bence öyle olunca.

   Los Cabos’ta Eğlence

   Cabo San Lucas’ın doğaya yönelik özellikleri böyle ama şehrin eğlence hayatı da en az doğal güzellikleri kadar etkileyici. Bölge, dikkat çekici marinası, ultra lüks otelleri, şık bar ve gece kulüpleri, ödüllü restoranlarıyla Bruce Willis, Kelly Preston ve John Travolta gibi pek çok ünlünün gözde tatil mekanlarından biri. Renkli kelimesinin yetersiz kalacağı bir gece hayatının yaşandığı şehirde, özellikle de hafta sonlarında, partilerin biri biterken bir diğeri başlıyor.

   Cabo Wabo isimli, Amerikalı müzisyen Sammy Hagar’a ait olan ve sanatçının kendisiyle birlikte çeşitli grupların sahne aldığı dev eğlence kompleksi, Los Cabos’a gitmeden önce bir yerlere not edilmeli! Cabo San Lucas’ta, dansa meraklı olanların adresi ise El Squid Roe. Sıra dışı ve fantastik partilerin düzenlediği, neonların parıltısında kendini kaybetme garantili kulüp, adeta Los Cabos’un gece hayatına yön veren bir eğlence mabedi.

   Meksika’nın Sanata Dönük Yüzü: San Jose Del Cabo

   Aslında Cabo San Lucas çılgınca eğlenen insanların dans ettiği bir gece kulübü sahnesiyse, San Jose del Cabo’nun da sanatla dolup taşan bir tiyatro sahnesi olduğu söylenebilir! San Jose Del Cabo hem ortamı hem de mimari yapısıyla insana Meksika’nın yerel dokusunu çok daha net hissettiriyor. Şehrin dört bir yanı renkli ve yaratıcı sanat galerileriyle dolu. Özellikle perşembe geceleri, San Jose Del Cabo’nun en güzel zamanlarını görmek için en iyi seçim. Art Walk ismiyle bilinen bu özel geceler; geç saatlere dek açık kalan sanat galerileri, etrafta gezinen sanatçılar, dört bir yandan yükselen müzik sesleri eşliğinde mükemmel bir akşam geçirmeniz için harika bir atmosfer sunuyor. Evet, burası kesinlikle kardeş şehrinin çılgın eğlence çevresinin uzağında ama başka türlü bir eğlence anlayışına da ev sahipliği yapıyor ve salsa geceleri, yerel akşam yemeği kulüpleri ve şık restoranlarıyla daha sofistike bir ortam sunuyor.

   San Jose Del Cabo’da Alışveriş ve Konaklama

   San Jose Del Cabo yalnız eklektik sanat galerileriyle değil, geleneksel Meksika sanatlarının da tüm güzellikleriyle sergilendikleri Plaza Artesanos çarşısıyla da meşhur. Ülkenin önde gelen zanaatkârlarından bazılarının çanta, seramik ya da battaniye gibi el yapımı eserlerini satışa sunduğu bu çarşıda yetmiş beşten fazla tezgâh yer alıyor. 

   Şehir konaklamak için pek çok B&B tesise ev sahipliği yapıyor fakat sahil kesiminde Cabo San Lucas’a göre çok daha sakin bir konaklama deneyimi sunan lüks tatil köyleri de var. Yani, San Jose Del Cabo hem Meksika’nın canlı dünyasına tanıklık edeyim hem de iyi bir yerde konaklayayım diyenler için, “Hangi Los Cabos?” sorusunun yanıtı olabilir.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Los Cabos hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam