Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Ayrıcalıklı Hissettiren Deneyimler: Sadakat Programları

   Zincir otellerdeki sadakat programlarına üye olmanın avantajları

   Harcadığın Kadar Puan Kazan

   Kredi kartı sloganı gibi görünse de çoğu sadakat programı, otelde yapılan tüm ödemeleri puan sistemine dahil ediyor. Spa’da restoranda ya da otelde bulunan mağazalarda harcanan tutarlardan elde edilen puanlar, daha sonra kullanım için üyelik hesabında birikiyor.

   Her an her şeye erişimin mümkün hale geldiği, her alandaki farklı ve yenilikçi yaklaşımların daha çok rağbet görmeye başladığı günümüz dünyasında, hizmet sektöründe yer alan pek çok kurum gibi turizm ve otelcilik firmaları da sürekli bir dönüşüm ve gelişim içinde hareket etmek durumunda kalıyor. Özellikle grup otellerde müşteri sadakatini sürdürülebilir kılmak için hayata geçirilen sadakat programları da bu yaklaşımın bir parçası.

   Ne Kadar Sadakat O Kadar Ayrıcalık

   Müşterilerin seyahat deneyimlerini daha değerli kılarak konakladıkları otelden mutlu bir şekilde ayrılmalarını amaçlayan ve bu bağlamda müşterilerini ödüllendiren bir sistem sunan bu programlar, rekabetin günden güne arttığı turizm sektöründe oldukça büyük bir öneme sahip. Sadakat programları, aynı zamanda çevrimiçi seyahat acenteleriyle rekabet noktasında da zincir otellere önemli avantajlar sağlıyor.

   Sistem Nasıl Çalışıyor?

   Çoğu zincir otel, sadakat programı üyeliklerini klasik, gümüş, altın ve platin üyelik gibi isimlerle sınıflandırıyor. İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi her bir üyelik türü müşterilere farklı avantajlar sağlıyor. Üyelik statüleri en alt kademeden başlayarak, müşterinin kazandığı puanlar nezdinde giderek artıyor. Puanlandırma sistemi ise üyelik programlarına göre farklılık gösteriyor.

   Sadakat Programlarının Avantajları

   Sadakat programlarına dahil olan kullanıcılara sağlanan en büyük kolaylıkların başında konaklama indirimleri geliyor. Bu programların kapsamında, liste fiyatları üzerinden sahip olunan üyelik türü ve puana göre belli oranlarda indirim sağlandığı gibi bazı özel durumlarda otellerde ücretsiz konaklama (konaklamanın 5. gecesinin ücretsiz olması gibi) yapmak da mümkün olabiliyor. Sistemin avantajlarından bir diğeri üyelere, özel fiyatlardan herkesten önce haberdar olma şansı tanıması ve check-in ve check-out işlemlerinin online olarak yapma imkânı sunması.  

   Erken Check-in Geç Check-out

   Seyahat sırasında grup otellerde konaklayacakların en sık karşılaştıkları sorunlardan biri olan erken giriş ve geç çıkış saati kuralları, hemen hemen tüm sadakat programlarında üyeler için esnetilebiliyor. Bu sayede otele giriş ve çıkış saatlerinin belirlenen aralıkların dışında olması durumunda programa dahil olan üyeler herhangi bir problem yaşamadan giriş çıkış yapabiliyorlar. Özellikle sık sık iş seyahati nedeniyle otelde konaklayan misafirler için oldukça kullanışlı bir avantaj.

   Hoş Geldiniz İçecekleri ve Hediyeler

   Otelcilik sektöründe başarılı olmanın yolu elbette müşterileri memnun etmekten geçiyor. Bu anlamda sadakat programlarının sunduğu hizmetlerden bir başkası da üyelerini “öncelikli” olarak karşılamak ve ikram ettikleri hoş geldiniz içecekleriyle yolculuğun yorgunluğunu bir nebze olsun hafifletmek. Hatta bazı programlarda karşılama seremonisi küçük bir de armağanla taçlandırılıyor.

   Aynı Fiyata Daha İyi Bir Oda

   Programlarda, üyelere otelin uygunluk durumuna göre ücret farkı olmaksızın konaklayacakları odayı bir üst kategoriye yükseltme şansı da tanınabiliyor. Bazı programlarda ise müşterilerin otel-havaalanı transferleri otel tarafından gerçekleştirilirken, bazılarında da üyeler zincirin diğer tüm otellerinde ücretsiz olarak kahvaltı edebiliyorlar.

   Rekabet Ortamının Getirdikleri

   Sektördeki rekabet zorlu olunca, otellerin müşterilerine sağladıkları avantajlar da artıyor. Sadakat programları ilk çıktığı yıllarda yalnızca otellerdeki konaklama hizmetlerine yönelik ayrıcalıklar sunarken, son yıllarda otellerin aralarında anlaşma sağladığı farklı sektörlerdeki firmalar da sürece dahil oldular. 

   Havayolu firmaları, araç kiralama şirketleri başta olmak üzere yine hizmet sektöründe yer alan kuruluşlarla iş birliği yapan otel zincirleri, üyelerine bu firmalardan da avantajlı bir şekilde hizmet alma imkânı sunabiliyorlar. Ayrıca tam tersi bir işleyişle, bu firmalardan yapılan alışverişlerin üyelik puanlarına yansıması da söz konusu olabiliyor.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam