Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Tek Başınıza Gezebileceğiniz En Güzel Rotalar

   Tek başınıza seyahat etmenin tadına varacağınız destinasyonlar.

   Özgürlük ve Sorumluluk

   Kalabalık gruplarla, ailece yahut yakın bir arkadaşınızla çok kez seyahate çıkmışsınızdır. Peki ya tek başınıza? Yalnız seyahat etmek kimileri için ürkütücü, kimileri için sıkıcı olma ihtimaliyle ertelenmiş benzersiz bir deneyim aslında. Yalnız seyahat ederken öğrenilecek o kadar çok şey var ki... Yol boyu ağaçlara, hayvanlara, rüzgâra, kültürlerin miraslarına, yaşayışlara tanıklık etmek. 

   Her şey bir adımla başlayacak. Bir bavul. Bir kişi. Ve rotanızı çevireceğiniz bir destinasyon.

   Singapur

   Singapur, güvenli bir ada ülkesi olması dolayısıyla tek gezmeye karar verenler için iyi bir başlangıç. Kültürel ve doğal zenginlikleriyle, büyüleyici rotalara sahip oluşuyla çekici ve sokaklarında kaybolmanıza izin vermeyecek kadar yardımsever bir ada ülkesi. Little India ve Chinatown bölgelerini adım adım gezerken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

   Dubrovnik, Hırvatistan

   Muazzam bir liman, etkileyici bir Old Town ve falezlere kurulu keyif... Tarihî bir sarıya bürünmüş sokakların arasında dolanmak, güneşin, derin mavisiyle Adriyatik’in ve yalnızlığın tadını çıkarmak için doğru adreslerden biri Dubrovnik. Eski şehir duvarlarını gezinmek, yakındaki adaları ziyaret etmek tarihin ve huzurun bir arada olduğu bir rotada olduğunuzu hissettirecektir. Falez boşluklarına kurulu restoran-barlarda maviye nazır bir keyif için her koşul yaratılmış.

   Sınırsız Alternatifler

   Cape Town, Güney Afrika
   Yalnız seyahate kararlısınız; fakat nereye gideceğinize karar veremiyorsunuz. Sunacağı alternatiflerle Güney Afrika’nın başkenti Cape Town, kararınızı netleştirecek cinsten. Trekking, tırmanış, vahşi yaşam, çekici sahiller, göz alıcı bahçeler, gelişkin bir kent, ağız sulandıran lezzetler… Yalnız seyahat etmek sıkıcı diye kim demiş! Bunların hepsini hatta daha fazlasını -örneğin balina gözlemi- deneyimleyebileceğiniz bir şehri, Cape Town’ı hesaba kattığınızda sıkılmak şöyle dursun seyahatinizi uzatmayı düşünmeniz oldukça yüksek bir ihtimal.

   Sri Lanka,  Doğayla Baş Başa
   Tek başınıza çıktığınız yolda doğaya teslimiyeti ve yalnızca onun yol arkadaşlığını isteyenlerdenseniz Sri Lanka’ya gitmelisiniz. UNESCO Dünya Mirası olan sekiz bölgeye ev sahipliği yapıyor Sri Lanka. Çay tarlaları, şelaleler, millî parklar ve kocaman dostlarımız filler gibi çok sayıda doğal hazineyi barındırıyor. Budizmin, kültüründe oldukça belirleyici olduğu bu topraklar, kutsal dağlara, tapınaklara sahip oluşuyla da ruhu zenginleştirecek yerlerin başında geliyor.

   Valparaiso, Şili,  Gökkuşağı Caddeler
   Güney Amerika’nin sıcakkanlı ve gerçekten sıcak olan atmosferini en güzel yansıtan şehri Valparaiso, aynı zamanda Şili’nin kültürel başkenti. Tek çıktığınız yolda rengârenk boyalı evlerle kaplı sokakların ve neşeli çocukların enerjisiyle bambaşka bir havaya bürüneceğiniz kesin. Pablo Neruda’nın evini de ziyaret etmeyi unutmamalı.

   Kentlerin Büyüsü

   Kopenhag, Danimarka
   Yürüyerek ya da bisikletle sokaklarını keşfedebileceğiniz, İskandinav kültürünü, yemeklerini ve  müziklerini tanıma fırsatı bulacağınız bir rota Kopenhag. Kafelerini, sanat galerilerini karış karış gezip liman boyunca yürüyüşler yaparken kendinizi daha önce hissetmediğiniz kadar özgür ve huzurlu hissedebilirsiniz.

   Budapeşte, Macaristan
   Budapeşte’de kendi gezinizi, kendi yemeğinizi, kendi müziğinizi yapın ve paylaşın. Giderek yükselen bir popülariteye sahip olan Budapeşte, Tuna Nehri’nin iki yakaya böldüğü ya da birleştirdiği, gece- gündüz aktivitelerle dolu bir şehir. Herkesin sahneye çıkıp kendi müziğini yapabildiği barlardan, kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz yemek kurslarına, göz alıcı parklara, içinde hazineler biriktirmiş sahaflara kadar oldukça geniş alternatifler sunuyor.

   ​ Tek başınıza çizeceğiniz bir rota, hangi kıtada olursa olsun çok ilginç deneyimlere gebe. Doğaya ve insana bakışınıza etkisi kuşkusuz büyük olacaktır. Kendinizi ve farklı kültürleri tanımanıza, devinen dünyanın ritmine uyum sağlamanıza, anlamanıza ve anlatmanıza yol açacak anılar biriktireceksiniz. Yola tek çıksanız da çok dönersiniz.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam