Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Şatodan Başka Yerde Konaklamam Di̇yenlere, Fransa'nın Şato Otelleri̇

   Seyahatinde kontlar ve kontesler gibi ağırlanmayı kim istemez? Konaklamanın mümkün olduğu Fransız şato otellerini sizler için derledik.

   Chateau de Codignat

   Fransa’nın Auvergne bölgesinde, Clermont-Ferrand şehri yakınlarında bulunan, 14. yüzyılda soylu De Codonhac ailesinin yerleşkesi olarak kullanılmış bu tarihî güzellik, 1970’lerde yeniden yapılan düzenlemelerle muazzam bir otele dönüştürülüyor. Bort l’Etang kasabasına 450 metrelik bir rakımdan bakan Codignat Şatosu, Orta Çağ atmosferinde bir konaklama deneyimi vadediyor. Bugün 19 oda ile hizmet veren şato otel, Mİchelin yıldızlı restoranıyla da damak zevkine düşkün olanlar için ilgi çekici. Farklı konseptlerde oda seçenekleri olan şatonun iç dekorasyonunda yoğun bir biçimde geleneksel tarz korunmuş. Modern mimariye ait detaylar ise tarihî atmosferi bozmak şöyle dursun, onu destekler ve zenginleştirir nitelikte.

   Chateau d'Audrieu, Normandiya
   Fransa’nın kuzeybatısında Normandiya kırsalında bulunan, birçok soylu ailenin yerleşkesi olan Audrieu Şatosu, tarihî anıt kapsamına girmiş bir 18. yüzyıl eseridir. İnşa edildiği dönemin dekorasyon tarzını koruyarak yenilenmiş olan ve geniş toplantı salonları, şömineli yemek odalarıyla benzersiz bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz şato, çevresinde Normandiya kırsalının uçsuz bucaksız doğası ve manzaralarıyla da size huzuru ve seçkinliğin konforunu hissettirmek için biçilmiş kaftan. Şatonun çevresini saran bir adet Fransız, bir İngiliz bahçesi, beyaz bahçe, gül bahçesi ve meyve bahçesi olmak üzere 5 adet yeşil alan bulunmaktadır. Bahçıvanının yaklaşık 30 yıllık deneyimiyle güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmeyen bu zarif bahçelerde yürüyüşe çıkmayı da unutmamak gerekir.

   Chateau de Lalande, Dordogne

   Fransa'nın güneyinde, Dordogne bölgesinde, Perigieux kasabası yakınlarında bulunan, 18-19. yüzyıla işaret eden bu görkemli şatoda hem otantik bir atmosferi hem de modern dokunuşları bir arada bulacaksınız. Şatonun taş duvarlarını saran sarmaşıklar ve bu güzelliğin arasında kendini gösteren uçuk mavi panjurlarıyla yapının dışarıdan görünüşüne hayran kalacak ve içinde geçireceğiniz konforlu zaman hiç bitmesin isteyeceksiniz.

   Chateau La Chèvre d'Or, Eze

   Fransa'da bir yaz tatili planında ilk adres olacak Côte d'Azur bölgesinde, görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri harikulade taş yapıları ve bu yapıları sarıp sarmalayan rengârenk çiçekli taş sokaklarıyla Orta Çağ kasabası Eze olacaktır. Bir de bu muazzam güzellikteki kasabada bir şatoda konakladığınızı düşünmek, herhalde bir masalın içinde yaşamak gibi bir şey olacaktır. Orta Çağ'a ait La Chèvre d'Or (Altın Keçi) Şatosu 1953 yılında Robert Wolf tarafından önce restorana dönüştürülür. Bugün Akdeniz'e tepeden bakan muazzam manzaranın otantik bir parçası olmak için Chateau La Chèvre d'Or ilk tercihlerinizden biri olmalı.

   Chateau de Bagnols, Beaujolais, Lyon

   Lyon'un kuzeyinde Beaujolais bölgesinde bulunan Rönesans dönemi eseri Bagnols Şatosu, 800 yıllık bir tarihe sahiptir. Geçmişte bu bölge Oingt lordlarının toprakları olmuştur. Lordlardan birinin muazzam büyüklükte, aristokrat ailelerin inşa ettirdikleriyle yarışacak bir şato yaptırma kararıyla 1217 yılında şatonun yapımına başlanmıştır. Bu belirgin tarih bugün Beaujolais şatosundaki Michelin yıldızlı gurme restoranın da ismidir. Beaujolais bağlarının verimli topraklarına nazır ihtişamlı yapının dört yanı göz alıcı manzaralarla çevrilidir. Zamana karşı koymayı başarmış olan bu yapı aynı zamanda titiz ellerde incelikli bir restorasyon aşamasından geçerek bugünkü hâlini alıyor. Sayısız koridorun, taş avluların, pencerelerin yarattığı atmosferin içinde attığınız her adımın sizi tarihin içinde bir gezintiye çıkaracağı şüphesiz.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Fransa hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam