Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Kaleyi İçeriden Fethedin, Birleşik Krallık

   Birleşik Krallık kale ve şatolarında unutulmaz konaklama deneyimleri...

   Birleşik Krallık’ta bir tatilde asaletinize asalet katmaya, kendinizi kraliyet soyundan bir ihtişamla şımartmaya ne dersiniz?

   Edinburgh’dan West Sussex’e Birleşik Krallık’ın dört bir yanında, akıllara durgunluk veren manzaraların orta yerinde, Orta Çağ’ın kalbinde yaşıyormuşçasına hissedeceğiniz şato oteller...

   Amberley Castle

   Londra’nın güneyinde, West Sussex bölgesinde yer alan Amberley Castle, 12. yüzyıldan bugüne tarihe, değişen rejimlere, krallara, kraliçelere tanıklık etmiş kültürel bir hazine. 1989 yılından beri lüks konaklamada haklı bir üne kavuşan otel, koridorlarında tarihten büyüleyici detaylar barındırıyor. 12. yüzyıla ait bir atmosferin içerisinde zamanda yolculuk yapacak, bir müzenin içinde gezinir gibi her köşesinde mimari detaylar ve eşyalara merakla ve ilgiyle bakacaksınız. Lüksün tanımını en asil şekilde yapan Amberley Castle, her biri dekorasyon anlamında özgün bir tasarıma sahip 19 odasıyla hizmet veriyor. Ödüllü bir restorana sahip olan Amberley Castle’da, yemek salonları için de bir dress-code bulunuyor. Great Room, Green Room ve King Charles Room ile yemeğinize özel ve şık bir alan ayırmanıza imkân bulabilir, kraliyet ihtişamını bu benzersiz konaklama deneyimiyle yaşayabilirsiniz.

   Carberry Tower Mansion House and Estate

   Edinburgh’dan yalnızca birkaç kilometre uzaklıkta bulunan ve bu yakınlık sebebiyle “şehirdeki kale” olarak da adlandırılan Carberry Tower, lüksün ve tarihin keyfini sürmek isteyenler için bir diğer seçenek. 1480 yılından beri tüm heybetiyle Musselburgh’un engin yeşilliklerinde konumlanan Carberry Tower, bir vakitler Lady Elphinstone’un ikametgâhıydı. Krallar, kraliçeler, prens ve prenseslerin yaşamış olduğu bu mekân bugün pek çok ödüle layık görülen, İskoç misafirperverliğiyle ayrı bistrosuyla ayrı meşhur bir otel olarak hizmet veriyor. Zarafet, mükemmellik ve bolluk şiarıyla bugün konuklarına en iyiyi en asil biçimde sunan Carberry Tower’da, bahçesine girer girmez daha ilk anda 300 yıllık nadir ağaçlarıyla sizleri büyüleyecek.

   Glenapp Castle

   İskoçya’nın bu sefer güneybatısına Ayrshire bölgesinde bir şatoya konuk oluyoruz. Glenapp Castle, Kraliyet Temsilcisi James Hunter’ın özel mülküydü. 1870 yılında Hunter’ın Edinburgh’dan ünlü mimar David Bryce’ı görevlendirmesiyle tarihe adını kazıyacak bu muazzam yapı ortaya çıkmaya başladı. Gotik ve Rönesans tarzlarının bir harmanı olan Glenapp Castle, zaman içerisinde bakımsızlıktan yıpranmış hâle geliyor. 1994 yılında İskoç McMillan ailesinin bu mekânı almasıyla beraber özgün ihtişamına yeniden kavuşan Glenapp, dünya genelinde şato, kale vb. kültürel miras olan yapılar için standartları belirleyen Fransız Relais & Chateau’nun da üyelerinden biri. 5 yıldızlı bir seçkinliği yaşatan Glenapp, doğanın güzelliklerine de sahip. Glenapp Castle çevresindeki bölge İskoçya’nın UNESCO tarafından belirlenmiş ilk biyosfer alanı. Doğayı ve asaletin bir aradalığını arıyorsanız Glenapp Castle’da konaklamanın tam sırası.

   Hever Castle ve Hever Bahçeleri

   Londra’nın güneyinde, Edenbridge bölgesi yakınlarında konumlanan Hever Castle ve Hever Bahçeleri oldukça geniş bir alanı kaplayan bir yapılar bütünü aslında. Gül bahçeleriyle meşhur olan, bugün golf kulübü gibi imkânlarıyla da seçkin alternatifler sunan, 13. yüzyılda inşa edilmiş Hever Castle’ın tarihindeki en önemli dönem ise 15. ve 16. yüzyıl. Bu dönemlerde İngiltere’nin en güçlü ailelerinden birine, Boleyn Ailesi’ne ev sahipliği yapan kale, sonrasında yine pek çok önemli asil aileye ev sahipliği yapıyor. Fakat Boleyn Ailesi’nin bıraktığı iz, özellikle de I. Elizabeth’in annesi Anne Boleyn’in çocukluğunun geçtiği kale olması Hever Castle’ın ayrı bir öneme ve mirasa sahip olmasına yol açıyor. Kaleyi hem turlarla gezerek dönemin dokusunu yansıtan mimariye ve envai çeşit materyale hayran kalabilir hem de konaklama tercihiyle bir süre de olsa bu ihtişamın bir parçası olabilirsiniz. Fakat uyarmakta fayda var: Rezervasyon için Astor isimli bölümünde 6 hafta Anne Boleyn bölümünde ise 6 aya çıkabilen bir bekleme süresiyle karşılaşabilirsiniz. Tarihe ve lükse adım atmak için takvimlerinizi iyi ayarlayın.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam