Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Hızlı ve Eğlenceli, Dünyanın Heyecan Verici Oyun Bahçeleri

   Hızlı trenlerin, "roller coaster"ların adrenalinine kapılıp gitmeyi sevenler için dünyanın en iyi eğlence merkezleri

   Disneyland

   Lunapark dendiğinde Disneyland’i en başa yazmadan olmaz. Disney çizgi filmlerinin yaratıcısı Walt Disney tarafından tasarlanan Disney World, açıldığı tarih olan 1955’ten bu yana dünyanın dört bir yanından insanları ağırlamaya ve eğlendirmeye devam ediyor. California, Florida, Paris, Tokyo ve Hong-Kong’da eğlence parkları bulunan ve her yıl 50 milyondan fazla kişiyi ağırlayan Disneyland herhalde, ancak insanları bir mıknatıs gibi kendine çeken dev bir oyun bahçesi olarak tanımlanabilir. 

   Haziran sonuna doğru Star Wars temalı, içinde restoranından oyuncaklara birçok kısmın olduğu yeni bölümü ziyaretçilere açılacak olan Disneyland California, kurguyu, adrenalini ve eğlenceyi birleştirmede klasikleşmiş bir mekân. İkonik Disneyland oyuncaklarından Space Mountain ise, yine California ayağında roller coaster severler için yenilenmiş konsepti ve yeni ismi Hyperspace Mountain ile heyecan sınırlarını zorlarken fantastik bir dünya kurmaya da devam ediyor. Paris ayağında buna bir de Star Wars konsepti ekleniyor ve Star Wars Hyperspace Mountain ile galaksiler arası ışık hızıyla fantastik bir dünyaya adım atıyorsunuz.

   Disneyland’in hem Paris hem California ayağında en heyecan verici oyuncakların başında Rock’n’Roller Coaster Starring Aerosmith geliyor. 3 saniyeden kısa bir sürede 100 kilometre hıza ulaşabilen roller coaster, efsane rock grubu Aerosmith’in müzikleriyle heyecanı ve keyfi aynı anda yaşatıyor. 

   Europa Park – Freiburg, Almanya

   Freiburg kentindeki Rust kasabasında bulunan Europa Park; Rusya, Hollanda, İskandinavya, Avusturya, İsviçre, Yunanistan, İngiltere, Hollanda, İspanya, Fransa, Portekiz, İzlanda, İrlanda, İsviçre ve elbette Almanya temalarının incelikle işlendiği, farklı konseptlere sahip pek çok bölümden meydana geliyor.

   Almanya’nın en büyük eğlence merkezi olan Europa Park, aynı zamanda ülkenin en hızlı ve en büyük “roller coaster”ı olan Silver Star’ı da bünyesinde barındırıyor. 73 metre yüksekliğe kadar çıkan bu roller coaster, saatte 130 kilometre hıza ve 4G’ye varan merkezkaç kuvvetine sahip. Toplamda 13 tane “roller coaster”ın bulunduğu parkta oyuncaklardan indiğinizde yaşadığınız heyecandan kalbinizin, duyduğunuz çığlıklardan ise kulaklarınızın kendine gelmesi biraz zaman alabilir. 

   Park yaz sezonunda sabah 9 ila akşam 6, kış sezonunda ise sabah 11 ila akşam 7 saatleri arasında açık.


   PortAventura World – Katalonya, İspanya

   Bünyesinde PortAventura, Caribe Aquapark ve Ferrari Land olmak üzere üç farklı konseptte eğlence merkezini barındıran PortAventura World, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen tema parklarından biri. İçerisinde sirk, oteller, plajlar ve restoranlar bulunan bu eğlence merkezinin alametifarikası ise 2007 yılında açıldığında dünyanın en hızlı “roller coaster”ı unvanını kazanan Furius Baco. Yalnızca 3 saniyede saatte 135 kilometre hıza ulaşan bu tren, insanın elinin ayağının boşalmasına neden olabilecek bir adrenalin makinesi. Meksika, Polinezya, Çin, Uzakdoğu ve Akdeniz olmak üzere beş farklı temaya yer verilen parkta çok sayıda eğlence durağı var ama çocukluğumuzun biricik televizyon şovu Susam Sokağı (SesamoAventura) bunlar arasında en çok ilgi çekenlerinden biri. Çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapan bu sokak, ailecek nostalji dolu anlar yaşayabileceğiniz harika bir ortama sahip. Her gün sabah 10 ila akşam 7 saatleri arasında açık olan PortAventura World pazar günleri ise akşam sekize dek ziyaretçilerini ağırlıyor.

   Six Flags Magic Mountain - California, Amerika

   Eğer siz de roller coaster tutkunu bir macera severseniz Amerika’daki Six Flags Magic Mountain, bünyesinde barındırdığı 18 tane hız treniyle aklınızı alacak eğlence merkezlerinin başında geliyor.  Çocuklar ve yetişkinler için toplamda 100’den fazla üniteye sahip olan Magic Mountain, ABD TODAY okuyucuları tarafından Amerika’nın en iyi tema parkı unvanına layık görülmüş dev bir eğlence merkezi. Hız trenlerinin yanı sıra, Batman konseptiyle yaratılmış ve bir yarasa uçuşu hissini ziyaretçilere geçirmek üzere tasarlanmış olan Batman: the Ride ve 120 metre yüksekliğindeki bir kuleden saatte 137 kilometre hızla dikey olarak aşağıya düştüğünüz Lex Luthor, parkın önünde en çok sıra bulunan oyuncaklarından ikisi. 

   Six Flags özel bir durum olmadığı sürece her gün sabah 10 ila akşam 9 ya da 10 saatleri arasında hizmet veriyor. (Parkın çalışma takvimini internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.)

   Everland - Yongin, Güney Kore 

   Dünyanın en güzel tema parklarından biri de Güney Kore’nin Yongin şehrinde bulunan Everland. Her yıl 7 milyondan fazla ziyaretçi alan park Global Fair, Zoo-Topia, European Adventure, Magic Land and American Adventure olmak üzere beş farklı temaya sahip. Güney Kore’deki ilk ahşap “roller coaster” olan T-Express dünyanın dördüncü en dik ahşap hız treni olma özelliğine sahip. 1641 metrelik uzunluğuyla süre bakımından da hayli tatmin edici olan T-Express, hız trenlerine meraklı olanlara unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor.

   Everland haftanın her günü sabah 10 ila akşam 10 saatleri arasında hizmet veriyor.

   Alton Towers - Staffordshire, İngiltere

   İngiltere’nin en çok ziyaretçi çeken eğlence parklarından biri olan Alton Towers, mimarisinde yer verilen gotik tarzıyla oldukça etkileyici bir eğlence merkezi. Dünyanın ilk dikey düşüşlü “roller coaster”ı yürek hoplatan Oblivion’u bünyesinde barındıran Alton Towers’da, gerilime meraklı olanlar için tasarlanmış The Haunted House Strikes adında bir de büyülü ev bulunuyor. Tema parkı, spa, su parkı, mini golf sahası ve otel kompleksine ev sahipliği yapan Alton Towers her yıl mart ayı ortalarından kasım ayının ortalarına kadar açık. Düşük sezonda hafta ortalarında da kapalı olabilen parkı ziyaret etmeden önce çalışma takvimini takip etmekte fayda var.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam