Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Denizde 5 Yıldızlı Tatil!

   Uçsuz bucaksız maviliklere yelken açabileceğiniz göz kamaştırıcı yatlardan birkaçını sizler için sıraladık.

   Uçsuz bucaksız maviliklerde özgürce süzülmek, insanoğlunun denizlere hükmedebildiği çağlardan beri büyük bir tutkusudur. Bu tutku sayesinde bugün yaşadığımız modern dünyanın temelleri atılmış, kültürler arası etkileşim artmış, dünya daha küçük bir yer hâline gelmiştir. Bir zamanlar deniz yolculuğu, keşfetmenin, ticaretin, hatta gücün sembolüyken, bugün lüks ve ihtişamla özdeşleşen bir seyahat deneyimi olarak ön plana çıkıyor. Kendinizle baş başa kalacağınız, engin maviliklerde özgürce seyredip kendi rotanızda kendi seçtiğiniz destinasyonların keyfini sürebileceğiniz, lüks ancak erişilebilir ve en önemlisi "bağımsız bir tatil konsepti" olan 5 yıldızlı deniz tatillerini sizler için inceledik.


   Yakın bir geçmişe dek, yaz tatilinde deniz yoluyla birbirinden güzel koyları özgürce dolaşmak, doğanın en bakir köşelerinin keyfini sürmek ultra lüks bir deneyim olarak anılıyordu. Ancak günümüzde kendinize ait bir tekne sahibi olmadan da bu seçkin deneyimin bir parçası olmak mümkün. Dünya çapında yükselen bir trend olarak yat tatilleri, artık hemen her bütçe için uygun seçeneklerin yer aldığı çok daha erişilebilir bir lüks hâline geliyor. Farklı sınıf ve donanımlarda birçok tekne türünü, uzman personeliyle birlikte kabul edilebilir fiyatlarla kiralamak, tamamen arzularınızla şekillenen rotalarda özgür ve izole bir tatil yapmak mümkün.

   Eclipse

   Rus iş adamı Roman Abramovich’e ait Eclipse 2009 yılında yapımı tamamlandığında 340 milyon avroya mal olmuştu. 50’nin üzerinde mürettebatın görev yaptığı yat, 162 metre uzunluğunda. 2 helikopter pistine, sinema salonuna, restorana ve üst düzey güvenlik sistemlerine sahip.

   Serene

   2011 yılında Rus iş adamı Yuri Scheffler için üretilen Serene, dünyanın en büyük 10 süper yatından biri olarak kabul ediliyor. 134 metre uzunluğundaki bu ihtişamlı tekne, 2014 yılında Bill Gates tarafından, haftalık 5 milyon dolar gibi dudak uçuklatan bir bedelle kiralanmış. Serene’in değeriyse tam 330 milyon dolar.

   Azzam

   Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Khalifa bin Zayed al-Nahyan’a ait olan Azzam, 180 metrelik uzunluğuyla bugün en büyük süper yat olarak biliniyor. 600 milyon dolara mal olan ve 2013’de yapımı noktalanan Azzam, füze savunma sistemi ve müstakil denizaltı gibi sıra dışı donanımlara sahip.

   Pelorus

   Geçtiğimiz yıllarda ABD’li medya patronu David Geffen tarafından Birleşik Arap Emirlikleri şeyhine satılan Pelorus, 300 milyon dolar değerinde ve dünyanın en büyük süper yatlarından biri. Jet skilerin ve sürat teknelerinin de yer aldığı bir garaja sahip olan Pelorus, 115 metrelik boyutuyla dikkat çekiyor.

   Topaz

   Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir diğer süper yat daha: Mansour Bin Zayed Al Nahyan’a ait Topaz, dünyaca ünlü yat tasarımcısı Tim Heywood imzalı. Fitness ve sinema salonuna, yüzme havuzuna ve iki adet helikopter pistine sahip olan Azzam, 527 milyon dolar değerinde.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam