Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Çocukların Gülümsemesi için Bolca Seçenek

   Türkiye’den ve dünyadan çocuk festivalleri...

   Dünya üzerinde çocuklara adanmış tek millî bayramın sahibi olmak tarihimiz, kültürümüz, insanlığımız adına bize çok şey öğretiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün devletin kuruluş simgelerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920’de, bu açılışı çocuklara armağan etmesi ilerici, Mustafa Kemal’in meraklı, çocuksu, heyecanlı ve yaratıcı bir ulus olma azmini ve hayalini göstermektedir. 

   Bugün çocuklara bırakılacak güzel bir dünya için çabalamak tüm insanlık için çabalamaya denktir. Usta şairimiz Nazım Hikmet Ran’ın “Çocuklara Verelim Dünyayı” şiirinde “Bir günlüğüne de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı” dizesi çocukların birleştiren, dostluğa, sevgiye ve yaratıcılığa dayalı dünyalarından feyz almamız gerektiğini her daim hatırlatıyor.

   Çocuklara özel olarak hazırlanmış, Türkiye’den ve dünyadan festivalleri çocuk arkadaşlarımız için derledik. 

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.


   Atta Festival, Bebekler ve Çocuklar için Uluslararası Sanat

   Her yıl, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım’a denk gelecek şekilde programlanan Atta Festival, İstanbul ve Ankara’da çocuk seyircileri ve ailelerini, ulusal uluslararası gösteriler, performanslarla buluşturuyor. Gösterilerin yanında birçok etkinlikle çocukların katılımcı rol oynamasını da sağlayan festival çocukların kültür ve sanat haklarını esas alan bir bakış açısıyla yaratılmış. 2019’da 4. kez gerçekleştirilecek olan festival, Türkiye’nin çocuklar özelinde geliştirilmiş en kapsamlı etkinliklerinden biri. Tarihi Kasım da olsa şimdiden ajandaya not etmeli!

   www.attafestival.com

   Nilüfer Çocuk Şenliği, Bursa

   Bursa’nın kültür-sanat hayatına müthiş bir ivme katan Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan’da Çocuk Şenliği ile çocukların sanatla buluşmasını, iç içe olmasını, üretmesini ve paylaşmasını sağlıyor. Hâli hazırda yıl içinde çocuklar için pek çok etkinlik düzenleyen Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen şenlik, bu yıl da 23 Nisan’da, sirk kortejiyle başlayacak. Nazım Hikmet Kültür Evi’nde çocuk oyunu ve dans atölyelerinden bez çanta atölyelerine kadar çocukların keyifle katılacakları etkinliklerle devam edecek.

   www.nilufer.bel.tr

   Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı, Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

   Bursa’da her yıl gerçekleşen bir diğer çocuk etkinliği de Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali. Sahne sanatları alanında fiziksel komedi, kukla, gölge oyunu gibi çocukların düş dünyasını geliştirecek, eğlenceli gösterilerin yer aldığı festival, mask yapımı atölyesi, çocuk edebiyatı yazarlarıyla söyleşi gibi etkinliklerle de çocukların fikir dünyasının ve yaratıcılıklarının gelişmesine katkı sunuyor.

   www.bkstv.org.tr

   ASSİTEJ Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği

   Çocuk ve gençler için tiyatro konusunda profesyonelleri bir araya getiren, dünyanın birçok ülkesinde etkinliklere sahip olan Assitej’in Türkiye’de de bir merkezi bulunuyor. Her yıl 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü’nde çeşitli etkinlikler gerçekleştiren kurumun merkezi Ankara’da. Etkinlikleri İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen Assitej Türkiye, çocuk tiyatrosu alanında profesyonel isimlerin, akademisyenlerin, sanatçıların katılımıyla çocuklar için yeni projeler de oluşturuyor.

   www.assitej-international.org

   Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

   Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, başladığı yıldan günümüze kadar Eskişehir’in kültür ve sanata büyük önem ve özen gösteren sanat ortamı içerisinde kendine sağlam bir yer edindi. 2019’da 25-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalde yurt içinden ve yurt dışından birçok sanatçının sahnelerde ve sokaklarda gerçekleştireceği gösterilerle şehrin havasına çocuksu neşesini katmaya devam edecek.

   www.festivalesti.com

   Edinburgh Uluslararası Çocuk Festivali, Imaginate Festival

   İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da 1990’dan bugüne her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk Festivali, bu yıl 25 Mayıs-2 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 12 farklı ülkeden 14 farklı ekibi ağırlayacak olan festival, hikâye anlatıcılığından tiyatro gösterimlerine, dans özelinde atölyelere kadar birçok etkinlikle çocukların akıllarında ve kalplerinde yer edecek bir haftalık bir şölen olacak. Küçük ya da büyük her yaştan çocuğun keyifle dahil olabileceği etkinlikler Ediburgh’un tarihî atmosferinde şehrin birçok farklı noktasında gerçekleştirilecek.

   www.imaginate.org.uk

   Whistler’s Children Festival, Kanada

   Kanada’nın British Columbia bölgesinde, Whistler kasabasında her yıl sahnelerin ve çadırların kurulduğu, sirklerin, gösterilerin, dansların eşlik ettiği, çocuklar için hazırlanmış bir festival gerçekleşiyor. Bu yıl 5-7 Temmuz 2019 tarihlerinde 36. kez düzenlenecek olan festival, Whistler Olympic Plaza’da konumlanıyor. Ailecek katılıp unutulmaz bir haftasonu tatili ve eğlencesi için odukça iyi bir alternatif.

   www.whistlerchildrensfestival.com

   Starry Skies Festival, İngiltere

   Londra’dan 3, Bristol’dan 1 saatlik mesafede bulunan Cayo Çiftliği bölgesinde, her yıl gerçekleştirilen Starry Skies Festivali, çocukların doğanın içinde, onu tanıyarak, orada oyunlar üreterek katılacakları bir festival. 31 Temmuz-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek festival, ailecek kamp fikrini, çocukların asla sıkılmayacağı envai çeşit etkinlikle harika bir tatile dönüştürüyor. Müzik sisteminin kurulmadığı, dileyenin müzik aletiyle katılabildiği festivalde, bölgenin çiftlik bölgesi olmasından dolayı çevreye ve canlılara verilebilecek en ufak zarardan kaçınılıyor. Çocuklar bir yandan eğlenirken zaten merakla sevgiyle yaklaştıkları doğayı nasıl koruyacaklarını da deneyimlemiş oluyorlar.

   www.starry-skies.net

   Uluslararası Çocuk Festivali, Sibenik, Hırvatistan

   Tiyatro geleneği 130 yıllık bir geçmişe dayanan, Hırvatistan’ın tarihî kenti Sibenik’te her yıl düzenlenen Uluslararası Çocuk Festivali, 2019’da 15-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sibenik’teki bu festival, ilk kez 1958 yılında düzenlenmiş olmasıyla da ayrıca dikkat çekici. Çocuklara, kültür ve sanata büyük önem veren bu güzel Balkan şehrinde yerel bir nitelik taşıyarak başlayan festival kısa süre içinde uluslararası bir boyut kazanmış. Hem çocuklar için gerçekleştirilen etkinliklere hem de çocukların bizzat kendi üretimleri olan işlere yer veren ve bunu kararlılıkla destekleyen festival, UNESCO ve UNICEF gibi kuruluşların da desteğiyle çocukların dünyasına, düşlerine, düşüncelerine ve heyecanlarına katkıda bulunmaya devam ediyor.

   www.mdf-sibenik.com

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam