Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Bir Havuzdan Çok Daha Fazlası

   "Öldüm de cennete mi düştüm?" diye düşündüren, dünyanın en iyi yüzme havuzları...

   Otel konaklamalarında, etkileyici bir havuzun yarattığı etkiyi uyandıracak şeylerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. O halde Uzakdoğu'dan Akdeniz kıyılarına, Serengeti'nin düzlüklerinden İsviçre Alpleri'ne kadar, dünyanın en etkileyici 10 otel havuzuna göz atmaya ne dersiniz?

   Four Seasons Safari Lodge, Tanzanya

   Tanzanya'nın ve belki de dünyanın en ünlü yaban hayatı gözlemleme bölgelerinden olan Serengeti'nin ortasında, çevrenizde serbest bir şekilde dolaşan aslan, fil, leopar ve gergedan gibi vahşi hayatın sembolik hayvanlarının olduğunu bilerek yüzmek oldukça fantastik bir fikir. Bu düşünceden yola çıkan Four Seasons Safari Lodge'un yaptığı tam olarak bu! Safari Lodge'un Serengeti ovalarının uçsuz bucaksız manzarasına hâkim olan havuzu, özellikle sabah saatlerinde hayvan sulama gölcüğünde serinleyip yıkanan fil ailelerinin eşsiz manzarasına ev sahipliği yapıyor.

   Belmond Hotel Caruso, İtalya

   Önce İtalya’nın meşhur kasabası Ravello’nun 1000 metre yukarısındaki XI. yüzyıldan kalma bir sarayın beş yıl süren bir restorasyonun ardından otel olarak hizmet vermeye başladığını düşünün. Sonra da onun Akdeniz’in uçsuz bucaksız manzarasına bakan muhteşem bir havuza sahip olduğunu… Gerek otelin kendisini gerekse de onun elips biçimli muhteşem sonsuzluk havuzunu anlatmak için ne desek az! Belmond Hotel Caruso’nun havuzu insana sonsuzluk hissini gerçekten yaşatabilecek, muazzam bir manzaraya sahip.

   Marina Bay Sands Otel, Singapur

   Şimdiye dek inşa edilen en pahalı otel unvanına sahip olan Marina Bay Sands Otel, elli beşer katlı üç kulede toplam 2.560 lüks oda ve süitten meydana geliyor. Otelin dünyanın en iyi yüzme havuzuna sahip otelleri listesine girmesini sağlayan havuzu ise yapının yerden 200 metre yükseklikteki çatı katında bulunuyor. 150 metrelik uzunluğuyla dünyanın en büyük yükseltilmiş su kütlesi sayılan bu havuzda yüzerken, aynı zamanda bulutların arsında uçuyormuş gibi hissetmemek elde değil.

   Oberoi Udaivilas, Hindistan

   Hindistan'ın kuzeybatısındaki Racatsan eyaletinde, görkemli sarayların şehri Udaipur'da yer alan Oberoi Udaivilas, bulunduğu şehrin bu özelliğini tüm detaylarına yansıtmış, çevresindeki saraylara taş çıkartacak kadar ihtişamlı bir otel. Pichola Gölü kıyılarındaki otelin biri göle, diğeri ise büyük yeşil bir avluya bakan büyük havuzu da bu görkemli güzelliğin tamamlayıcıları olarak ön plana çıkıyor.

   Hanging Gardens of Bali, Endonezya

   Dünyanın en çok fotoğrafı çekilen havuzları arasında yer alan Hanging Gardens of Bali'nin havuzu, ağaçların üzerinde yüzüyormuş hissi veren tasarım harikası görünümüyle bu popülerliği sonuna dek hak ediyor. Sık yağmur ormanlarının üzerinde adeta asılı duran havuz, teraslı pirinç tarlalarının görünümlerinden esinlenerek tasarlanmış.

   Huvafen Fushi, Maldivler

   Maldivler zaten başlı başına bir tatil cennetiyken onun nefes kesici turkuaz sularını yine aynı oranda nefes kesici bir havuzun içinden izleme fikrine ne demeli? Maldivler’in en iyi mercan resiflerinin olduğu bölgesinde konumlanan Huvafen Fushi’nin bir lagünü andıran sonsuzluk havuzu, neredeyse okyanusun kendisinden farksız. Özellikle geceleri bir başka güzel olan havuzun ışıklandırması ise yıldızların üzerinde yüzüyormuşsunuz hissi yaratmak için özel olarak tasarlanmış. 

   Grace Santorini, Yunanistan

   Büyüklüğüyle Santorini’deki diğer sonsuzluk havuzlarının tamamını geride bırakan Grace Santorini’nin havuzu, özellikle günbatımlarında ufku kızıla boyayan güneşin çarpıcı görünümünü gözlemek için harika bir nokta. Denizin nerede bitip havuzun nerede başladığını anlamanın güç olduğu bu havuz, Ege Denizi’nin tüm güzelliğini mükemmel Santorini manzarasıyla harmanlamayı başarıyor. 

   Lake Argyle Resort, Avustralya

   Biraz yeşil, biraz mavi, günbatımlarında da turuncunun, kızılın, sarının bin bir tonu. Batı Avustralya’nın kuzey bölgesindeki Lake Argyle Resort, doğaseverler için kışkırtıcı ve bir o kadar da mükemmel bir manzaraya sahip. Otelin ismini aldığı Avustralya’nın en büyük tatlı su gölü olan Argyle manzarasına hâkim olan sonsuzluk havuzu ise bütün bu renk cümbüşünü tek bir günün içinde deneyimleme şansı sunuyor. 

   The Cambrian Otel, İsviçre

   Rotamızı biraz kuzeye doğru çevirip İsviçre Alpleri’ne doğru çıkıyoruz ve İsviçre’deki Cambrian Otel’in bembeyaz karlarla kaplı çarpıcı bir manzaraya ev sahipliği yapan sonsuzluk havuzunda, hayal gibi bir deneyime tanıklık ediyoruz. Karlı kış günlerinde ısıtmalı havuzdan çıkan buharın mistik görünümüyle masalsı bir atmosfer sunan havuz, bahar ve yaz mevsimlerinde ise bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Dünyadaki wellness otelleri arasında da hatırı sayılır bir yeri olan Cambrian Otel’in sıra dışı havuzu ise The Times gazetesinin dünyanın en muhteşem manzarasına sahip “En İyi Açık Hava Havuzları” listesinde yer alıyor. 

   Grace Santorini,

   Lake Argyle Resort

   The Cambrian Otel

   Four Seasons Şangay Pudong, Çin

   Serengeti'den Şangay'ın karmaşık atmosferine ışınlandığımızda yine bir Four Seasons otelinde ve yine hayli etkileyici bir havuzla karşı karşıya kalıyoruz. Şangay'ın Pudong bölgesinin kalbinde, ışıltılı gökdelenlerin arasında kalan elli beş katlı Four Seasons Şangay Pudong Otel'in 41. katında bulunan sonsuzluk havuzu, Şangay'ın bütün ihtişamıyla ayaklarınızın altına serildiği muhteşem bir manzaraya sahip. Mücevher Kutusu olarak bilinen bu otelin sıra dışı havuzu da ışıltılı suları ve büyüleyici görünümüyle tıpkı otelin kendisi gibi bir mücevheri anımsatıyor.

   Photo Credits

   fourseasons.com | oberoihotels.com | hanginggardensofbali.com | huvafenfushi.comaubergeresorts.com | lakeargyle.com | thecambrianadelboden.com | ​belmond.com

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam