Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Lüksün Saf Hâli - Purepods

   Yeni Zelanda’nın Güney Ada bölgesinde bulunan cam kabinler lüks ve fantastik bir konaklama deneyimi için konuklarını bekliyor.

   Manzaralı Değil, Manzaranın İçinde: Purepods

   Dört bir yanınız manzarayla çevrili bir tatil deneyimi... Doğanın içinde hissetmek için odanızdan çıkmanıza, camınızı ya da perdenizi açmanıza gerek yok. Çünkü bu Purepods kabinlerinde sizi doğadan ayıran duvarlar şeffaf. Duvarlarınız, tavanınız ve yerler camla kaplı.

   Yeni Zelanda’nın tepelerle kaplı uçsuz bucaksız manzaralarının kalbinde, seçilen özel kırsal alanlarda kurulan bu cam fanuslar konuklarına ülkenin doğasıyla bütünleşme; gerçek anlamda bu doğanın "içinde" yaşama imkânı sunuyor. Kaikoura ve Greta Vadisi’nde ikişer, Waipara ve Banks Yarımadası’nda birer olmak üzere altı adet cam kabinle hizmet veren proje, arazi sahipleri ve PurePods firması ortaklığıyla yürütülüyor.

   Kabinlerin içerisinde kullanılan elektrik, su gibi ihtiyaçların tamamı çevre dostu bir sistemle çalışıyor. Elektrik için çatıdaki güneş panelleri, sıcak su için biyolojik yakıt kullanılıyor. Atık sular cam kabinin bulunduğu bölgenin florasına zarar vermemesi için arıtılarak bırakılıyor.

   Bölgeler, manzaraların güzelliğine, mahremiyet ve güvenliğin garanti edileceği lokasyonlara göre seçilmiş. Kabininizin bulunduğu bölgeyi gezmeniz için rehber kitaplar, yol üzerinde yönergeler keşfe çıkarken güven hissinizi bir an olsun kaybetmemenizi sağlıyor. Doğaya karşı oldukça duyarlı bir proje olmasıyla saygı uyandıran PurePods’un bir de yasağı mevcut. Bölgenin kırsalında herhangi bir yangına yol açmaması için tütün mamüllerinin kullanımına konaklama süresince izin verilmiyor. 

   Doğa ve Siz, Görkemli ve Gösterişsiz

   Gökyüzü, ormanlar ve bağların ortasında Yeni Zelanda’nın göz alıcı manzaralarının içerisinde uyuyup uyanmak, bazen bir odanın içerisinde olduğunuzu unutmak ve kendinizi özel hissetmek bu deneyimi benzersiz kılan yanlar. Geceleri ise bir anda binlerce yıldızın altında bulabilirsiniz kendinizi. Doğadan gelen bu lüksü hiçbir ayrıntının bozmasına izin verilmiyor. Kabininizde internet, televizyon ve telefon sinyali yok. Kendinizi kabininizde bulunan teleskobunuzla gökyüzü bağlantınıza, geniş şeffaf ekranınızdan izlediğiniz engin manzaraya ve doğal hayatın sinyalleri olan huzurlu seslere göre ayarlamanız gerekiyor. 

   Bütün kabinlere ulaşımı sağlarken araç park yerinden itibaren bir süre yürümeniz gerekiyor. Kaikoura bölgesindeki yolda Kahutara Nehri’nin sesi, kanuka ağaçları; kabininizde Kaikoura Sıradağları’nın eşsiz manzarası, çepeçevre ormanlar size eşlik ediyor. 

   Greta Vadisi’nde konaklayacaksanız Motunau sahilinde yürüyüşler yapabilir, muazzam gün batımlarını ve deniz manzarasını seyrederken kabinlerden birine de adını veren Yeni Zelanda’ya özgü çan kuşu “korimako”ların seslerini dinleyebilirsiniz. 

   Waipara Vadisi’nde Teviotdale Tepeleri ve üzüm bağlarının manzarası; Banks Yarımadası’nda ise tamamen Yeni Zelanda’ya has ti kouka ağaçlarıyla kaplı, yeşilin birçok tonunun maviye doğru uzandığı görüntüler kaplayacak etrafınızı.

   Kabininize yerleştikten sonra tamamen yalnızsınız; kahvaltı, yemek seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız rezervasyonunuzu yaparken bu tercihi belirtmeniz gerekiyor. Aksi takdirde hazırlıklı gitmek gerek. 

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Yeni Zelanda hakkında ziyaret eden gezginlerden tavsiye almak için tıklayın!

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam