Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap
   Art

   Sanatın İçine Yolculuk

   Her köşesinden yaratıcılık ve sanat fışkıran bir konaklama deneyimine hazır mısınız?

   Heykellerle bezeli lobiler; odaların dekorasyonunda yer verilen, özel tasarlanmış el emeği mobilyalar; ünlü simalara ait eşyaların sergilendiği salonlar ve bunlar gibi pek çok sanatsal içerik, konaklama deneyimlerini yaratıcılıkla harmanlayan sanat otellerinin olmazsa olmazları. İşte Dali gibi sürrealist ressamların resimlerinden, yerel sanatçıların çalışmalarına, Pop Art akımının en ünlü siması Andy Warhol’un imzasını taşıyan eserlerden,  saray ressamlarının elinden çıkma tablolara kadar geniş bir skalada sanatla dolup taşan, kendinizi bir otelden ziyade müzede hissedebileceğiniz, 2019 yılının öne çıkan sanat otelleri…

   The Silo Hotel, Cape Town

   Güney Afrika’daki Silo Otel, adından da anlaşılabileceği gibi tarihi bir silo kompleksinin üzerine inşa edilmiş, mimari konseptiyle dikkat çeken, etkileyici bir yapı. Panoramik bir Cape Town manzarasına sahip olan otelin özel olarak tasarlanan her bir odası, el yapımı mobilyalar ile Afrika sanatçılarına ait renkli ve eklektik eserlerle dekore edilmiş. Zaten otelin odak noktası da Afrika sanatının daha çok ön plana çıktığı işlere imza atmak.  Bu bağlamda iç mekânların tasarımlarında çok sayıda genç sanatçının çalışmalarına yer veren The Silo, aynı zamanda Afrika’nın önde gelen sanatçıları Cyrus Kabiru, Mahau Modisakeng ve Nandipha Mntambo gibi isimlerin eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Açıldığı 2017 yılından bu yana çok sayıda ödül de kazanmış olan Silo Otel, dünyanın en iyi sanat koleksiyonlarının yer aldığı New York Modern Sanat Müzesi ile Tate Gallery’ye rakip olabilecek nitelikteki Zeitz Çağdaş Sanat Müzesi’yle aynı binayı paylaşıyor. 

   Le Negresco, Nice

   Fransa’nın ünlü gezinti bölgesi Nice kıyılarındaki Promenade des Anglais’de bulunan Le Negresco, 1913 yılından bu yana hizmet veriyor. Altı binden fazla sanat eseri ile beş yüz yıllık dönem mobilyalarına ev sahipliği yapan otel, bu yaratıcı atmosferi zaman zaman düzenlenen çeşitli canlı müzik etkinlikleriyle daha da zenginleştiriyor. Bünyesinde, IIXX. yüzyıldan kalma bir atlıkarıncanın yer aldığı Michelin yıldızlı La Rotonde isimli bir restoran da bulunan otel, aynı zamanda Matisse Müzesi, Chagall Müzesi ve Modern Sanat ve Çağdaş Sanat Müzesi'ne birkaç dakikalık mesafede yer alıyor. Ünlü sürrealist ressam Salvador Dali, Beatles grubu, Louis Armstrong, Elton John gibi dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan Le Negresco’da, Auguste Renoir'in büyüleyici büstünün yanı sıra, Dali’nin serigraflarını ve ressam Raymond Moretti’nin eserlerini de görmek mümkün.

   Le Meridien Chambers, Minneapolis

   Kültürel deneyimler sunmayı amaçlayan ve kendine özgü bir “seçkin sanat oteli” olarak anılan Le Meridien Chambers Minneapolis’in odaları, iki yüzü aşkın çağdaş sanat temsilcisinin eserleriyle donatılmış. Minneapolis’in dünyaca ünlü Heykel Bahçesi’ne oldukça yakın bir noktada yer alan otel, konseptinin ruhuna uygun olarak Walker Art Center’la yaptığı işbirliği çerçevesinde konuklarına çağdaş sanat merkezindeki etkinliklere katılım imkânı sunuyor. Kendine ait bir sanat galerisi de olan Le Meridien Chambers, üç ayda bir değişen geçici sergilerde çeşitli sanatçıların eserlerine yer veriyor. 

   The Silo Hotel, Cape Town

   Le Negresco, Nice

   Le Meridien Chambers, Minneapolis

   Roma Cavalieri, Roma

   Dünyanın en iyi sanat otelleri arasında gösterilen Roma Cavalieri, XVI. yüzyıla ait sanat eserlerinin yanı sıra bir döneme damgasını vuran, dünyaca ünlü balet Rudolf Nureyev'in bale kıyafetlerine de ev sahipliği yapıyor. Çağdaş dönem sanatçılarının eserlerinin de yer aldığı otelin Pop-Art koleksiyonunda Andy Warhol ve Robert Indiana gibi alanında öncü isimlerin eserleri bulunuyor. Otelin girişinde ise konukları, ünlü ressam Giambattista Tiepolo'ya ait olan ve Odysseus ile Achilles, Herkül ile Antaeus ve Marsyas'in resmedildiği paha biçilemez üç tane tablo karşılıyor. Binden fazla sana sanat eserini bünyesinde barındıran Roma Cavalieri'nin sanat koleksiyonunun değerinin yedi yüz milyon doları geçtiği tahmin ediliyor.

   Huttenpalast, Berlin

   Hüttenpalast Berlin, sanat konseptli diğer otellerle kıyaslandığında daha farklı bir sanat oteli olarak ön plana çıkıyor. Eski bir temizlik fabrikasını kaplayan karavan ve kabinleri içeren bu otelde konaklamak, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayabileceğiniz otel deneyimlerinden oldukça farklı. Binanın içine yerleştirilmiş ağaç evler ve kamp alanlarından meydana gelen oteldeki her bir bölüm farklı bir sanatçı tarafından tasarlanmış. Yeni insanlarla tanışmayı sevenler için harika bir atmosfer sunan Huttenpalast, konuklarına Berlin'in kozmopolit ruhunu sonuna kadar hissettiren bir otel.

   Sagamore, Miami

   Ortak kullanım alanlarından lobiye dek her yerde ünlü sanatçıların eserlerine yer verilen Sagamore, düzenli sanat etkinliklerine, aylık sergilere, enstalasyonlara ve retrospektiflere de ev sahipliği yapıyor. Otel de zaten kendisini "South Beach'in ortasındaki kültürel bir merkez" olarak tanımlıyor. Her biri Art Deco tarzından ilham alınarak tasarlanan okyanus manzaralı odalarıyla Sagamore, Miami'nin büyüleyici atmosferinde, sanat ve kültürle iç içe bir tatil yapmak isteyenler için harika bir seçenek. Sanat danışmanlığını dünyanın önde gelen kurumlarına da sanat danışmanlığı yapan koleksiyoner Sébastien Laboureau'nun yürüttüğü Sagamore'un heykel bahçesi, dünyanın en büyük gergedan heykelini yapan ve New York Times tarafından New York'un en üretken kamu sanatçıları olarak gösterilen Avustralya asıllı Gillie ve Marc çiftinin ünlü hayvan figürlü paparazzi heykelini de bünyesinde barındırıyor.

   Photo Credits

   royalportfolio.com | theroyalportfolio.com | hotel-negresco-nice.com
   marriot.com - la meridien chambers | romecavalieri.com | huettenpalast.de | sagamoresouthbeach.com 

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam