Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Kış Büyüsü: Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

   Yazın gittiğim bir yerin, kış hallerini de çok merak ederim. Karlar altındaki Peri Bacaları ya da rengârenk evleriyle Balat sokakları… Kış hallerini sevdiğim en güzel birkaç adres önerim var sizin için.

   
              Kış Büyüsü: Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler
   Ahmet Erdem
   SetList

   28.09.18

   Doğa, şehir, macera! Büyüleyici fotoğraflarıyla her karesi, dünyanın bir hikâyesi.

   Havalar yavaş yavaş soğumaya başladığında çocuklar da sokaklardan çekilmeye başlıyor. Şehri biraz hüzün kaplıyor sanki. Soğuklar, yağmurlar derken bir bakmışız kar yağıyor. Siz de benim gibi misiniz bilmiyorum ama fotoğraf çeken biri olarak kış havalarını fazlasıyla seviyorum.

   Çamlıhemşin, Rize

   Çamlıhemşin, Doğu Karadeniz’in en güzel köylerini, yaylalarını, dağlarını barındırıyor. Ayder’den Pokut Yaylası’na sosyal medyada gördüğünüz yüzlerce yayla fotoğrafı, Kaçkar Dağları’nın yüksek zirveleri, buzul gölleri, çay bahçeleri, Fırtına Deresi hep bu ilçenin sınırlarında. Her biri birbirinden güzel ve etkileyici yerler.

   Hele bir de kar yağdığında görün buraları. Tabii ancak geçit verdiği kadar görebiliyorsunuz. Ayder son dönemde yapılaşmanın ve turist akının etkisiyle fazlaca gözlerden düştü ama siz bir de onu karlar altında görün. Çıkabiliyorsanız daha yukarılara gidin, yeşille beyazın en uyumlu hâlini buralarda bulacaksınız.

   Kapadokya, Nevşehir

   Kapadokya’yı ilkbahar ya da yaz güneşi altında gezmek fazlasıyla bunaltıcı geliyorsa bir de kışını deneyin. Kızıl Vadi’yi, Peri Bacaları’nı karlar altında gördüğünüzde kendinizi bir masalın içerisinde hissedeceksiniz. Eğer hava şartları uygunsa balonla vadilerin üzerinden Kapadokya’yı seyredin. Binmek istemezseniz, balonların kalkış saatinde yani gün doğumundan önce kalkarak Âşıklar Tepesi’nden ya da Göreme Açık Hava Müzesi’nin alt tarafından balonların kalkış anını izleyin. Yüze yakın balonun havada süzülüşünü gördüğünüzde böyle anlar sadece masallarda olur, diyeceksiniz.

   Balat – Beyoğlu, İstanbul
   Konu kar olunca İstanbul’un karlı hâlini fotoğraflamak gibisi yok. Her hâlini gördük ama en çok karlı hâlini sevdik galiba. Birkaç kış önce İstanbul kar altında kaldığında, kimse sokaklara çıkmazken tüm sokaklar fotoğrafçılarla dolmuştu. Ben de kendimi sabahın ilk saatlerinde sokaklara atmış, Balat’ın en ücra köşelerine kadar gezmiştim. İlerleyen saatlerde kar tatili sayesinde sokaklara doluşan çocuklarla bu renkli sokaklarda hep beraber eğlenmiştik. 

   İstanbul’un karlar altındaki en güzel yerlerinden biri de İstiklal Caddesi. Karın kokusunu alırsanız mutlaka uğrayın. Özellikle en erken saatlerde buralarda olmaya bakın ki daha karlar bozulmadan, sokaklarda tek tük insan varken en güzel hâlini yakalayabilesiniz.

   Sultan Sazlığı, Kayseri
   Kayseri, Kapadokya’ya yakınlığı ve Erciyes’teki kayak merkezleri sayesinde kışın oldukça tercih edilen yerlerden biri hâline geldi. Ama Kayseri’yi cazip kılan şeyler, sadece bunlar değil. Kayseri’ye sadece mutfağının tadına bakmak için bile gidilebilir.

   Merkeze 90 kilometre uzaklıktaki Sultan Sazlığı da Kayseri’nin önemli hazinelerinden. Manyas Gölü’nden sonra en çok kuş çeşitliliğine sahip gölde 301 çeşitten fazla kuş sayılmış. Yaz aylarında kayıkla dolaşabiliyorsunuz, kışın tamamen donuyor. Donan gölde inanılmaz manzaralar izleyebiliyorsunuz. Üzerindeki yürüyüş yolu sayesinde gölün derinliklerine kadar gidilebiliyor.

   ​Sultan Sazlığı, Hürmet Sazlığı civarlarında yaşayan yılkı atları da son dönemde Kayseri’yle gündeme geldi. Anadolu'da çok eski bir alışkanlık olarak insanlar, yazın işlerinde kullandıkları atları kışın besleme maliyetini azaltmak için doğaya salıyorlar. Doğada serbestçe dolaşan atlar, özellikle bölgede yaşayan fotoğrafçıların çektikleri kareler sayesinde duyuldu. Fotoğraflar yayıldıkça da buralara bireysel ya da toplu fotoğraf turları yapılmaya başlandı. Özellikle gün batımında, atların tozu dumana katarak koşturmalarını izlemek ve fotoğraflamak muhteşem

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam