Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Kısa Yol Hazır Bavul

   İki günlük ya da bir haftalık bir iş seyahati için bavulunuz hazır mı? Unuttuğunuz bir şey olmasın!

   Seyahat öncesi hazırlığı kimileri için keyifli kimileri için yorucu ve korkutucu olabilir. Ne tür bir seyahate çıkacağınızdan bağımsız olarak bavul hazırlığı denen şey akıllıca hamlelerle eksiksiz yapıldığında bir zafer kazanmanın gururunu da yaşatabilir.

   Planlı bir seyahatte bavul hazırlığı ve alışverişe ne kadar vakit ayıracağınızı önceden tahmin edebilirsiniz. Fakat iş seyahatine çıkıyorsanız hazırlığınızı yaparken pratik olmanız gerekir. Sık sık iş için seyahat edenlerden olsanız bile bu hazırlık kısmını bir düzene oturamamış olabilirsiniz.

   Kısa bir seyahatte bavulunuzu nasıl hazırlamanız gerekir? Yanınıza neler almalı, nelerden feragat etmeli, yer tasarrufunu nasıl sağlamalısınız? Bu soru ve sorunlara birkaç çözüm önerimiz mevcut.

   İş seyahatine hazırlıkta sabah erken saatlerde olacak toplantılardan akşam buluşmalarına, kokteyllere, oradaki genel giyim eğilimlerinin ne olduğuna göre kafanızı kurcalayacak birçok ayrıntı olacaktır. Şimdi sakin olup bavul seçiminden başlamalı. Yanınıza almanız gereken kıyafetlerin hacmi seyahatinizin varış noktasına göre değişiklik gösterebilecektir. Küçük boy ve ağır olmayan bir bavul ve el bagajı işinizi görecektir. Bugaboo Boxer bu konuda en konforlu seçeneği sunan markalardan. Eğimli bir açıya ayarlanan tekerlekleriyle iki bavulunuzu bir arada ve kolayca sürebilmenizi sağlıyor. Kendi başına farklı açılara kayan ve bilek yoran bavulları unutturan bir tasarıma sahip.

   Bu Çantayla Bavulunuz Derli Toplu
   Bavulunuzun içine yerleşimleri nasıl yapacağınız kafanızı kurcalıyorsa bu işin yeni nesil bir çözümü mevcut. Eskinin yüklüklerine kaldırılan hurçlar misali “packing cube” denilen bez kutular, gömleklerinizi, pantolonlarınızı, elbiselerinizi ayrı ayrı gruplamanıza ve bavulunuzun içerisinde derli toplu bir şekilde yerleştirmenize olanak sağlıyor. Hudson+Bleecker’ın bez kutuları farklı desenleri ve boyutlarıyla hem sıkıcılıktan uzak hem de dağınıklığı toparlamaya oldukça yardımcı. Flight 001’in Spacepak Clothes Solid ürünü de benzer işlevi görüyor. Flight 001’in ayrılan noktası ise çift taraflı bez kutularının bir yanını temiz bir yanını kirli kıyafetler için ayırma özelliği. Birçok kutu alıp tıka basa doldurmamak en iyisi elbette. Yanınıza 10 parça kıyafet aldığınızda kombinasyonunuz 14 farklı kıyafeti bulabilecektir. Seçimleri iyi yapmak ve aşırıya kaçmamak gerekir.

   Jet-lag Sorunu Ortadan Kalkıyor
   İş seyahatiniz bambaşka bir saat dilimine gitmenizi gerektiriyorsa, vardığınızda adaptasyon sıkıntısı çekebilirsiniz. Jet-lag hâlini üzerinizden çabucak atmanıza yardımcı bir uygulama mevcut. Time Shifter App, sizin yeni coğrafyaya alışmanız için yapmanız gerekenleri, ne kadar süre kafeinden uzak durmanız gerektiğini, ne kadar güneş ışığı almanız ve uyumanız gerektiğini sizin için hesaplıyor.

   Toplantılardan geriye vaktiniz kalıyorsa, bulunduğunuz şehri keşfetmeyi ihmal etmemelisiniz. "Sygic Travel" uygulamasıyla bulunduğunuz bölgedeki etkinlikleri, mekânları bulabiliyorsunuz. İş seyahatine çıksanız da gezginliğinizden ödün vermeyin!

   ​Hem bavulunuzda yer kaplayan hem de ağırlık yapan birçok teknolojik aleti, telefonunuza ya da tabletinize indirebileceğiniz uygulamalarla yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca yolda okumaktan keyif alanlardansanız bir kindle işinizi görecektir.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam