Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   İş Seyahatinize Eğlence Katın

   ''İş hayatı zaten zor, sürekli bir koşuşturma, bir de üzerine iş seyahatleri…'' diyenlerdenseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Temponuzu düşürmeden, işi aksatmadan ve kendinize vakit ayırarak iş seyahatinizi nasıl sıradanlıktan çıkaracağınızı anlatıyoruz. İşte size birkaç ipucu…

   Önce Konakladığınız Çevre

   Bavul da hazır olduğuna göre seyahate hazırsınız. Seyahat iş için olsa da içiniz sıkılmasın, bu yolculuğu beraber keyifli hale getireceğiz. Öncelikle nereye gideceğinizi değil, oradaki iş dışındaki zamanınızı nasıl değerlendireceğiniz önemli. Bu kalan zamanınızı değerlendirmek için zaman kaybetmemek için öncelikle gideceğiniz yerdeki turistik yerlerin bir listesini önceden çıkartın. Unutmayın buradaki zamanınız önemli ve neyin nerde olduğunu araştırmak ve karar vermek zaman kaybı olacaktır. Böylece keşfetmeye hazır olacağınız, eğlence mekanları, gezilecek yerler, denk gelmişse konser ya da etkinlikler sizi bekliyor olacak. Bunun dışında seyahate yalnız çıkmadıysanız daha eğlenceli olabilir. Otelinizin yakınlarındaki kafeleri, yerel lezzetleri tadabileceğiniz restoranları da önceden bilmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü burada arkadaşlarınızla sohbet edip geçireceğiniz zaman,  tek başınıza geçirmenizden daha iyidir.


   Yürüyüş Yapın

   İşten vakit kalmıyor diyenlerdenseniz, haklısınız. Yoğun bir tempoda çalışıyorsanız yine de bir çözüm var. Kaldığınız otelin çevresinde ya da şehirde yürüyüşlere çıkıp bir sürü yeni yer ve şey keşfedebilirsiniz. Emin olun bu yürüyüşler sizi yormanın aksine daha bir enerji sağlayarak zinde tutacaktır. Önceden belirlediğiniz bir rotayı izlemek, size işten sonraki zamanınızda yine zaman kazandıracaktır. Yerel halkla konuşup önemli yerleri öğrenmenizde de yarar var.

   Arkadaşlarınızla Görüşün

   Seyahatten önce yapılan bir planlamanın önemine bir kez daha değinelim. Eğer tek başınaysanız gideceğiniz şehirde bir tanıdığınızın olması ve bunu önceden bilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Böylece arkadaşlarınızı bu planlara dahil edebilir ya da onlardan çevredeki görülecek yerler hakkında fikir alabilirsiniz. Onlar, bölge hakkında daha deneyimli oldukları için nereye daha kolay gidebileceğinizi size söylemek dışında, yalnız gezmemenizi de sağlayacaklardır. Sıkıcı diye tanımlanan iş seyahatleri aslında göremediğiniz arkadaşlarınızla görüşmek için bir fırsata dönüşmüyor mu?

   Her Şeyi Hesaba Katın

   Uçak yolculukları hiçbir zaman kolay olmaz. Kontroller ve sıralar hiç bitmeyecek gibi gelir. Bir de rötar ve uçuşun iptali gibi durumlarda oluşan beklemeler gerçekten can sıkıcıdır. Asıl korkunç olansa havayolunun çifte rezervasyon yapmasıdır ama hemen panik yapmayın. Başınıza böyle bir şey gelirse bu durumu da avantaja çevirebilirsiniz. Bunun için iş seyahatiniz için önceden kendinize esnek bir program yapmanız gerekiyor. Çünkü havayolu şirketleri biletlerinden feragat eden yolcular için avantajlar sunuyor. Biletinizden, dolayısıyla uçuşunuzdan vaz geçerseniz ve sonraki uçuş da bir sonraki günse şanslısınız. Çünkü birçok havayolu bu gibi durumda sizin otel ve yemek masrafınızı karşılayacaktır. Siz de ücretsiz otel ve yemeğin keyfini çıkaracaksınız.

   Lezzetli Yemeklerin Tadını Çıkarın

   İş seyahatinde yenen yemekler genelde aceleyle yenen şeyler olduğu için çok tat vermez. Yoğun iş temposunda bazen ne yediğinizi bile bilemeyebilir ya da hatırlayamayabilirsiniz. Günü güzel bir yemekle taçlandırmak istiyorsanız, gideceğiniz yerdeki restoranları önceden araştırmak ya da varsa uygulamalarını kullanmaktır en iyi seçenektir. Daha önce o şehre gitmiş arkadaşlarınızdan da bu konuda tavsiye alabilirsiniz ama uyaralım, herkesin damak tadı farklı olabilir.

   Son Olarak...

   Bu seyahatte yediğinize ve içtiğinize mutlaka dikkat edin. Sağlıklı şeyler tüketmeye özen gösterin ki oluşabilecek bir sağlık sorunu hem işinizi hem de seyahatinizi mahvetmesin. Aksi takdirde gezip dolaşmak yerine vaktinizi hastanede geçirebilirsiniz ki bu da pek eğlenceli olmaz. Bu önerilerle birlikte iş seyahatlerinizi artık dört gözle bekleyebilirsiniz. Sıradanlıktan, sıkıcıktan uzak bir iş seyahati artık sizi bekliyor. Her seferinde önceden planlamayı unutmamanız, size deneyim kazandıracak ve bir sonrakine dahi iyi hazırlayacaktır.   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam