Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Business Class'ın En Güzel Koltukları

   Havayolu firmaları yolcularına en iyi hizmeti vermek için birçok alanda rekabet hâlinde. Bunlardan biri de uzun yolculuğunuzda en yakın yol arkadaşınız olan koltuğunuzun kalitesi.

   Bir iş seyahatinde yolculuğunuz ister uzun ister kısa sürsün en verimli şekilde değerlendirmek birincil amaçtır. Yorucu bir toplantının ardından dinlenmek ve önemli bir toplantı için seyahat ederken verimli bir şekilde çalışabilmek için gerekli olan uçuş konforunun en önemli kısmı ise yol boyu sizin rahatınızı sağlayacak olan koltuklardır.

   Günümüzde birçok firma, özel bölmeleri, yatak olabilen koltukları ve bir uçuşta her türden ihtiyaca karşılık vermek üzere tasarlanmış kabinleriyle iş seyahatini lüksün ve konforun birleştiği bir deneyime dönüştürüyor. 

   Aslında uçaklarda yolcu koltuklarının gelişimi çok da eskilere dayanmıyor. Önceleri arkaya bir dereceye kadar yatırılabilen koltuklar varken tamamen yatak şeklini alabilen koltukların havayolu firmalarında görünmesi 2000’leri buluyor. Yatağa dönüşebilen ilk uçak koltuğu British Airways tarafından sunuluyor. Business Class ayrımının ortaya çıkışından bu yana yolculara konforu ve seçkinliği sunma konusunda yarışan havayolu firmaları için de yeni bir dönem açılmış oluyor.

   Bugün Skytrax başta olmak üzere birçok kurum tarafından ödüle layık görülen, dünyanın önde gelen birçok havayolu firmasının yarıştığı kategorilerden biri de Business Class Koltukları. Hem rahat, hem şık hem de multifonksiyonel koltuklara sahip olma konusunda yarışan firmalara ve ürünlerine bir göz atalım.

   Qatar Havayolları Birinciliğe Alışkın
   Skytrax Ödülleri’nde pek çok kategoride birinciliği kaptırmayan Qatar Havayolları, Business Class’ta sunduğu koltuk ve kabin hizmetleriyle 2018’de birinci sırada yer alıyor. Business Class yolculuk deneyiminde sınırları zorlayan ve sınırları belirleyen ürünü ise 2017’de tanıtmış olduğu QSuite. A777 ve A350 tip uçaklarda deneyimleyebileceğiniz QSuite, koltuklarından kabinine, ailece uçuş için özel alanlara ve fonksiyonel detaylara sahip. Qatar Havayolları’nın kendine has renkleri olan bordo ve gri ile donatılmış olan kabinler ve koltuklar, hem gözü yormuyor hem de çok farklı seyahat modları için uyarlanabiliyor. 

   İş arkadaşlarınızla beraber seyahat ediyorsanız eğer, “quad” bölümünde dört kişilik bir masadaymışçasına yüz yüze oturarak ve muhabbet ederek yolculuğunuzu geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Dileyenler ise cam kenarında adeta şahsa ait bir oda misali düzenlenmiş özel alanlarını belirleyerek dinlenmeye ya da bireysel çalışmalarına çekilebilir. Uzun süren yolculuklar için deneyimleyebileceğiniz Qsuite kabininde ise çift kişilik yatağı, sizin için hazır bekletilen pijama takımları, terlikler, kapınızda kullanabileceğiniz “rahatsız etmeyin” özelliği daha birçok detayla yolculuğun ve konforun en saf ve en başarılı hâlini deneyimleyebiliyorsunuz.

   Etihad Havayolları, Seçkin Bir İş Seyahati
   Business Class’ın seçkin hava yollarından biri olan Etihad’ın Business Studio koltukları, Business Class mantığına ve ruhuna yaraşır bir şıklıkla tasarlanmış. Etihad bu “studio”larıyla A380 ve 787 Dreamliner model uçaklarında seçkinliği ve konforu bir araya getirmekte ustalığını konuşturmuş. İlk bakışta tasarımın şıklığıyla, kullanılan soft renkler ve tonlarla cazibesini konuşturan yolcu koltukları, fonksiyonel açıdan da rahatlığı esas alıyor. Hem koridor bölümünde hem de cam kenarındayken konumunuzu koridora yakınlığa göre seçebiliyorsunuz. Etihad, bu model koltuk bölümlerini Business Studio olarak adlandırmakta haksız sayılmaz. Zira sağladığı olanaklarla kişisel alanınızı muhafaza ederken, elinizin altında her detay ile ihtiyacınızı da karşılayabiliyorsunuz. Geriye koltuğunuza ya da deyim yerindeyse odanıza çekilip rahatınıza bakmak kalıyor.  

   British Airways ile Yepyeni Bir Deneyimin Eşiğinde

   ​British Havayolları’nın yeni Club Suite hizmetinde Business Class’ta koltuk konforu bir üst seviyeye taşınıyor. Her koltuğun kendine ait kapısı özel alan ile sosyal alan arasında geçiş imkânı sunuyor. 

   ​A350 tip uçaklarında bulabileceğiniz bu hizmetin “suit” olarak adlandırılmasının sebebi konforu esas alan bir koltuğun ötesinde konforun tüm kişisel alanlara yayılmış olan fonksiyonel tasarımını deneyimlemeniz. Yatağa dönüşebilen koltuklarında ve uyku takımlarında The White Company markasının şık imzasını taşıyan suitinizde, 17 inç ekranınız ve çok amaçlı bölmelerinizle ister dinlenmenin ister verimli bir çalışmanın keyfini sürebiliyorsunuz. Klasik Club World’den farklı olarak %40 daha fazla depolama alanı sağlayan Club World Suite’in geniş alanı ve olanakları size yolculuğunuzun tadını çıkarmaktan başka seçenek bırakmayacak cinsten.

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   1

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (1)

   Ece Barak 2

   acaba bir gün ben de business ile gidebilecek miyim 🙄

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam