Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   İnsanlığın Ortak Dili Müzik: Dünya Müzik Günü Kutlu Olsun

   Pop, rock, elektronik, alternatif ya da R&B… Müzikseverler için dünyanın en iyi müzik festivalleri listesi

   Müzik dini, dili, ırkı, yaşam felsefesi farklı olan milyarlarca insanı sonsuz bir evrenin ortak paydasında buluşturabilen yegâne sanat. 1981 yılından bu yana her yıl 21 Haziran’da kutlanan Dünya Müzik Günü; mutluluğu, hüznü, aşkı, özlemi, ümidi ve kederi, kısacası insana dair bütün hisleri notalar aracılığıyla bir nakış gibi içimize işleyen müziğin birleştirici gücünü göstermek adına özel bir anlam ifade ediyor. Her yıl 100’den fazla ülkede 450 şehirde kutlanan Dünya Müzik Günü yaklaşırken, dünyanın en büyük ve kapsamlı müzik festivallerini derledik.

   Summerfest, ABD

   İlham kaynağı Almanya’nın meşhur Octoberfest etkinliği olan ve 1968 yılından beri düzenlenen Amerika’daki en büyük müzik festivali Summerfest, her sene bir milyona yakın müzik tutkununu ağırlıyor. 11 günlük süresi boyunca 800’den fazla müzik grubunun sahne aldığı Summerfest,  “Dünyanın en büyük müzik festivali” unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmış bir organizasyon. Festival her sene Haziran ayının son haftası ile temmuz ayının ilk haftasında gerçekleştiriliyor.

   Coachella, ABD

   Coachella, alternatif ve bağımsız müzik alanında dünyanın en ünlü festivallerinden biri. 1999 yılından bu yana milyonlarca katılımcıyı ağırlayan festival ismini Colorado Çölü’nde yer alan Coachella Vadisi’nden alıyor. Çeşitli sergilerin ve farklı sanat dalları üzerinde uzmanlaşmış sanatçıların çalışmalarının da yer aldığı organizasyonda dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra tanınırlığı daha az müzisyenler de sahne alıyor. Dünyanın en çok kâr eden festival organizasyonlarından biri sayılan Coachella her sene Nisan ayında iki hafta sonu olarak gerçekleştiriliyor.  


   Burning Man, ABD

   Amerika’nın Nevada eyaletindeki Black Rock Çölü’nde gerçekleştirilen Burning Man festivalinin ismi, festivalin bitiminde yakılan ahşap kuklaya dayanıyor. Yaratıcıları tarafından festivalden ziyade “toplum ve sanat deneyi” olarak tanımlanan Burning Man’e dünyanın her yerinden on binlerce müziksever katılıyor. 2019’da 25 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve her yıl başka bir konseptle hayata geçirilen etkinliğin bu seneki teması ise metamorfozlar. 

   Tomorrowland, Belçika

   Belçika'nın Boom şehrinde devasa bir alan üzerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük müzik festivallerinden sayılan Tomorrowl and, elektronik müzik düşkünü çok sayıda kişinin, ölmeden önce yapılacaklar listesinde yer alan sıra dışı bir etkinlik. 15 yıldan bu yana dünyanın önde gelen elektronik müzik sanatçılarını konuk eden festivale her yıl 400 binden fazla kişi katılıyor. Tomorrowland, bu yıl müzikseverleri 19 - 21 ve 26 - 28 Temmuz 2019 tarihlerinde ağırlayacak.

   Sziget, Macaristan

   Budapeşte'de, Tuna Nehri üzerindeki 108 hektarlık yemyeşil bir ada üzerinde düzenlenen ve yüzden fazla ülkeden beş yüz bine yakın müzikseveri kendisine çeken Sziget Festivali, Avrupa'nın en büyük kültür ve müzik etkinliklerinden biri. 60 sahnede binden fazla performansın katılımcılarla buluştuğu festivalin mottosu ise "müzik, kutlama ve eğlence". Tiyatro, sirk gibi alanlarda gerçekleştirilen performanslar aracılığıyla farklı sanat dallarına yönelik etkinliklere de yer verilen Sziget, 2019 yılında 7-13 Ağustos tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

   Download, İngiltere

   2003 yılından beri İngiltere'nin Donington Parkı çevresinde düzenlenen ve ismini 2000'li yılların en çok kullanılan tabirlerinden olan "şarkı download" etme eyleminden alan Download festivali, rock ve metal müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği bir festival. İngiltere'nin dışında Avustralya, Fransa, İspanya, hatta Japonya gibi ülkelerde de gerçekleştirilen festivalin Donington ayağı 2019 yılında 14-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

   Donauinselfest, Avusturya

   Avrupa'daki en büyük ücretsiz açık hava festivali olan Donauinselfest, Viyana'da, Tuna Nehri'nin üzerindeki bir adada düzenleniyor. Üç gün süren ve üç milyondan fazla ziyaretçiyi kendisine çeken festival rock müzikten popa, rap müzikten hip-hop müziğe kadar farklı türlerde müzik yapan çok sayıda sanatçıyı ağırlıyor. Bu sene tam da Dünya Müzik Günü olan 21 Haziran'da başlayacak olan festival 23 Haziran tarihine dek 13 sahnede toplam 600 saati bulan bir müzik ziyafeti vadediyor.

   Photo Credits

   burningman.org | tomorrowland.com | downloadfestival.co.uk

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam