Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   Michelin Yıldızlarının Altında Aşkın Sanat ve Lezzet Dolu Hâli

   Sevdiğinizle baş başa bir akşam yemeği için Michelin yıldızlarının ışığını takip edin.

   İştah kabarttığı gibi göz doldurmayı da çok iyi başaran Michelin yıldızlı leziz ve estetik restoranlar size Sevgililer Günü’nde unutamayacağınız bir akşam hazırlıyor. Biz de bu romantik akşam için seçebileceğiniz şık Michelin restoranlarını sizler için derledik.

   Alain Ducasse - Dorchester, Londra

   Londra’da Fransız mutfağının en kıdemlisi 3 Michelin yıldızı sahibi Alain Ducasse-Dorchester, Sevgililer Günü’nün en romantik tercihlerinden biri olacaktır. Mottosu yaratıcılık ve cömertlik olan restoranda, büyülü bir akşam yemeğini en sevdiğinizle paylaşmak unutulmaz bir deneyim olacaktır. Tazeliğin, doğallığın, lezzetin ve estetiğin buluştuğu menüsü, deniz ürünlerinden et ve sebze yemeklerine kadar sınırsız bir lezzet skalasına sahip. Alain Ducasse-Dorchester’ın profesyonel kadrosu; sunulan lezzetlerden hizmet kalitesine varıncaya kadar size ve sevdiğinize ayrıcalıklı hissettirmenin yanı sıra dekoratif detaylarıyla da aşkın büyülü atmosferine davet ediyor. 2020’de Sevgililer Günü’ne özel olarak baş şef Jean-Philippe Blondet tarafından hazırlanan menüsünde deniz börülcesi, kereviz, fıstıklı kalkan balığı başrollerde. Menüde öne çıkan lezzet ise iki kişilik bir kalp adını taşıyan tatlısı. Yan yana iki yarım kalp formuyla şekillendirilmiş, bir yanı gül ve bademli diğer yanı çikolata ve karamelli bu tatlı, aşkın en tatlı hâlini gözlere ve damağa sunmakta oldukça başarılı bir imza niteliğinde.    Arpège, Paris

   Dünyaca ünlü şef Alain Passard’ın doğanın yarattıklarına yeniden ve benzersiz biçimler ve tatlar kattığı, 3 Michelin yıldızlı restoranı Arpège, sevdiğiniz kişiyle romantik bir akşam yemeği için en doğru adreslerden. 14 Şubat’ta, aklınızda ve kalbinizde en güzel anıların kalması için rotayı aşkın ve sanatın şehri Paris’e, damağınızda en güzel lezzetlerin kalması için yolu Arpège’e doğru çevirmek gerekiyor. Restoranın imza yemeklerinden levreği denemeli, gezegene duyarlı bir yöntemle çalışan Passard’ın hayal gücü ve emeklerinin yarattıklarına kendinizi kaptırmalısınız.

   Steirereck, Viyana

   Sevdiğiniz kişiyle romantizmin keyfini sürebileceğiniz büyülü destinasyonlardan biri de Viyana. Görsel olarak sizi masalsı bir dünyaya davet eden Viyana’da, şehrin tam kalbinde konumlanan Steirereck ise sizi büyülü bir lezzet yolculuğuna davet ediyor. Stadtpark’ın içerisinde konumlanan restoran, Avusturya’nın Styrian kırsalının geleneksel lezzet motiflerini modern bir şekilde yeniden üretiyor. Reitbauer ailesi tarafından işletilen restoran 2 Michelin yıldızına sahip. Minimalist ve modern bir mimari ve iç dekorasyona sahip olan Steirereck, ürünlerini kırsaldan ve kendi gizli bahçesinden sağlıyor. Dünyanın En İyi 50 Restoranı içerisinde yer alan Steirereck, dünyaya aşkla bakmanızı sağlayan o kişiyle, sanatın, sadeliğin ve Avusturya’ya has benzersiz lezzetlerin eşliğinde hafızalarınızda yer edecek bir akşam yemeğine davet ediyor.

   Hide, Londra

   Hem atmosferiyle hem de lezzetleriyle hafızalarınıza kazınacak bir diğer Michelin harikası ise Hide. Ollie Dabbous’nun şef dehasının yemeklere kusursuzca yansıtıldığı Hide’da, ahşabın ve gün ışığının gizemli ve aynı zamanda ferah bir ortam yarattığı dekorasyon içerisinde Sevgililer Günü’ne yakışır bir yemek çiftleri bekliyor. Green Park manzarasıyla Above isimli üst kat bölümünde, 7 parçadan oluşan Sevgililer Günü’ne özel menüsünde tempura ıstakozundan biftek ve kaz ciğerine kadar oldukça zengin ve leziz bir menü sizleri karşılayacak. En iyi malzemeye ve o malzemeyi neden sevdiğimize odaklanarak doğanın sunduklarını biricik lezzetlere dönüştüren Ollie Dabbous’nun bizzat hazırladığı özel menü, akşam yemeğinizi partnerinizle birlikte deneyimleyeceğiniz biricik bir hatıraya dönüştürecek.

   Alain Ducasse - Dorchester, Londra

   Arpège, Paris

   Steirereck, Viyana

   Hide, Londra

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam