Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bucket List kaydınız başarıyla gerçekleşti. Müşteri hizmetlerimiz size en yakın zamanda ulaşacaktır.

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Giriş Yap

   Denizden Festival Çıktı!

   Dünyanın deniz ürünleri festivalleri dünyanın en keyifli balık pazarları sanki!

   Denizden Festivale

   Denizle olan ilişki yüzyıllar boyu insana keşifler de yaptırmış keyifler de sürdürmüştür. Kimileri için yazın tanımı, kimilerinin yaz-kış olmazsa olmazıdır deniz. Hâliyle denizle kıyısından köşesinden bir ilişki kurulduysa o derin mavilikler bu ilişkiye sonsuz zenginlikler katar.

   Denizle Yaşamak

   Denizden geçinmek kadar denizden beslenmek de kültürlerin geleneklerini oluşturmada etkili olmuştur. Sayısız zenginlikleri barındıran bu mavilik sayısız lezzeti de beraberinde getirir.

   Sudan Sofraya

   Balıkçılığin geçmişi yazılı tarihten önceye uzanıyor. Erken dönem mağara resimlerinde bile görülebilen balıkçılık faaliyeti insanın suyla olan derin geçmişini kanıtlar nitelikte. Bugün de denizle iletişim hâlinde olmak, denize yakın olmak dünyanın her yerinde bir ayrıcalık olarak görülüyor.

   Deniz Ürünleri Bir Gelenek

   Deniz ürünleri ve onlarla yapılan sayısız tarif ise iştah kabartmaya ve ağız sulandırmaya devam ediyor. Yemek kültürlerinde deniz ürünlerine bolca yer veren bölgeler, bu ürünleri odağına alan ve deniz geçmişlerini yâd eden keyifli festivallerle geleneklerini kuşaktan kuşağa aktarıyorlar.

   Galway Uluslararası İstiridye Festivali


   ​28-30 Eylül 2018, İrlanda
   Galway’de her yıl Eylül ayının son hafta sonu gerçekleştirilen İstiridye Festivali, 1954’te başlayan, dünyadaki en uzun soluklu istiridye festivali. Festivalde birçok farklı deniz ürünleinden yapılan lezzetli tarifleri tatma imkânı bulabilir, profesyonellerle gurme sohbetler edebilirsiniz. En eğlenceli etkinliklerden biri ise kesinlikle İstiridye Açma Şampiyonası. İrlanda’nın ritmik geleneksel müziği eşliğinde keyifle vakit geçirebileceğiniz, şampanyada yıkanmış nefis istiridyeleri tadabileceğiniz gerçek bir gurme geleneği! 

   Dungeness Yengeç Festivali
   5-7 Ekim 2018, Washington, ABD

   Port Angeles’ta, devasa Olimpik Millî Park’ın hemen yanında ABD’nin en meşhur deniz ürünleri festivallerinden biri gerçekleşiyor. Adını Dungeness kasabasından alan Dungeness yengecini merkeze alan festival, bölgenin deniz kültürünün yanı sıra yerleşik geleneklerin de bir kutlaması havasında geçiyor. Amerikan yerlilerinin etkinlikleri, müzik, çocuklar için etkinlikler ve daha nicesi bu muazzam güzellikteki olimpik yarımadada. Şeflerin sunumları, tadımlar ve sohbetlerde elbetteki başrolde meşhur Dungeness yengeci var. Festival alanına ilk varanları ise Elwha Klallam kabilesinin bandosu oldukça keyifli bir açılış seremonisiyle karşılayacak.

    Sappuro Sonbahar Yemek Festivali, Deniz Ürünleri Bölümü
   7-30 Eylül 2018, Hokkaido, Japonya

   Deniz ürünleri dendiğinde Japonya’yı atlamak olmak. Hokkaido’da yer alan Odori Park her yıl bir ay boyunca süren muazzam genişlikte bir yemek festivalini ağırlıyor. Gerçek bir gurme festivali olan Sappuro, tatlısından sebzesine, etinden içkisine her tür lezzeti bulabileceğiniz ve Japon yemek kültürüne hızlı bir giriş yapabileceğiniz en doğru adres. Deniz ürünleri için festival alanının 8. bölgesine uğramalısınız. Deniz ürünleriyle oldukça haşır neşir olan ve çok ilginç, cesur tariflerle karşımıza çıkan Japon yemek kültürünü tanımak ve tatmak oldukça heyecan verici.

   Galiçya Ahtapot Festivali
   12 Ağustos 2018, O Carballino, İspanya

   İspanya’nın Galiçya bölgesi taze deniz ürünleriyle meşhur bir yer. İçlerinde en meşhuru ise pulpo, yani ahtapot. Her yıl ağustos ayında düzenlenen Ahtapot Festivali ise Galiçya’nın gözdesi bu deniz ürününün tadına varmak için en doğru zaman. Her yıl 25-30 bin kilo ahtapot tüketilen festival, çeşit çeşit tariflerle bu lezzeti ve Galiçya’nın deniz kültürünü doyasıya tanımak isteyenler için oldukça ilgi çekici.

   Biraz Üzüm Biraz Kalamar
   27-30 Eylül 2018, Türkiye


   Bozcaada’nın yerel mutfağı üzüm bağları kadar meşhur. 2018’de 9'uncusu düzenlenecek olan "Yerel Tatlar Festivali"nde adalı olmanın gereği olarak leziz deniz ürünleri sofraya taşınacak. 2018’de ilki düzenlenecek olan "Kalamar Festivali" ile Bozcaada, meşhur kalamarını dünyaya tanıtmaya başlayacak. ​

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam