Hoş geldiniz!

Dün bilmedikleriniz için
artık Seturday’desiniz!

Trendy, Gurme, Adventurist ve
daha fazlası. Kategorinizi
seçin, rotanızı belirleyin!

arrow1

Gezilerini sizler için
kaleme aldılar.

arrow2

Merak uyandıran ve arzulanan
rotalar, elbette çok okunurlar!

arrow3

Merak ettiklerinizi deneyimleyenlere,
bir bilene sorun.

arrow4

Nereleri görmek istersiniz?
Siz Bucket List’inizi hazırlayın,
tur bilgileri bizden.

arrow3
Yazı Gönder

Sen de Seturday yazarı ol,
yayınlanan her yazı için 150 TL kazan!

Puan Kazan

Seturday’in aktif üyelerinden biri ol,
hem dünyayı keşfet hem de puan topla,
topladığın puanlarla hediye
kazanma şansını yakala!

Gittiğim Yerler

Listenizde bu şehir bulunuyor...
Tekrar ekleyemezsiniz!!

Gittiğiniz yerleri seçerek diğer gezginlerle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

  Hesabım sayfasından daha sonra gittiğiniz yerlere ekleme yapabilirsiniz! Keyifli keşifler!

  İleri

  İlgi Alanlarım

  YEMEK

  SANAT

  TARİH

  ALIŞVERİŞ

  DOĞA

  İŞ

  KEŞİF

  KÜLTÜR

  Seyahat amacınızı işaretleyin, diğer kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşın!

  Bucket List oluşturabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

  Üye Ol Giriş Yap Kapat

  Bucket List Oluşturun

  Gitmediğiniz ama gitmeyi çok istediğiniz şehirler sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken bu şehirleri seçmek ve “gitmeye hazırım” demek. Biz de gitmeyi hayal ettiğiniz şehirlere ait turlarla ilgili size bilgi verelim.

  Listenizde bu şehir bulunuyor...
  Tekrar ekleyemezsiniz!!

   Bir Bilene Sor

   Gideceğiniz şehri yazın, o şehri daha önce gezen ve iyi bilen kullanıcılardan tavsiyeler alın.
   • Bir Bilene Sor
   • Bucket List
   • Yazar Ol Giriş Yap

   2020’yi Nerede Karşılamalı?

   Yeni yıl; yeni umutlar, yepyeni başlangıçlar ve yepyeni yolculuklarla gelsin!

   2010’ları geride bırakıyoruz. Bu yeni yıldan dileklerinizi hangi şehrin büyülü atmosferinde dilemek istersiniz? Karar vermekte güçlük çekiyorsanız biz işinizi biraz kolaylaştıralım. 2020’yi karşılamak için en güzel rotaları ve bu rotaların şans getiren geleneklerini sizler için derledik.

   Madrid

   İspanya’da yeni yılı karşılayacaksanız adresiniz Madrid olmalı. Puerta Del Sol Meydanı, neşeli bir kalabalığın doldurduğu bir parti alanına dönüşüyor. İspanyol kültürünün samimi atmosferiyle yeni yıla dileklerinizi sunmak keyifli bir seçenek olacaktır. Bu arada aklınızda bulunması gereken önemli bir İspanyol yeni yıl geleneğinden de bahsedelim. Her yılbaşı öncesi İspanyolların yaptığı 12 üzüm geleneğinin şans getireceğine inanılıyor. Gece saat 12’ye gelmeden 12 ayı temsilen 12 adet üzüm tanesi yiyorsunuz ve her birini yerken birer dilek tutuyorsunuz. Bu leziz ve keyifli geleneğe ortak olmayı unutmayın.

   Japonya

   Yeni yılı farklı takvimlere göre birkaç kez kutlayan, kutlamalarında ilginç geleneklerin ön plana çıktığı derin bir coğrafya Japonya. Yeni yılda, Hatsumode adı verilen yılın ilk tapınak ziyareti Ocak ayının ilk üç günü boyunca gerçekleştiriliyor. Japon içkisi olan sake, renkli paketlerde cam şişelerde satılıyor ve 31 Aralık gecesi saat 12’de 108 defa çalan zili duyuyorsunuz. Bu zil nirvanaya ulaşmak için vazgeçilmesi gereken 108 dünyevi zevki temsil ediyor. Yeni yıla mistik ve arındırıcı bir etkiyle merhaba demek isteyenler için Japonya her zaman en iyi seçimlerden biri.

   New York

   Soğuğun keskinliğine rağmen New York’un Times Meydanı yeni yılda her sene binlerce insan ile doluyor. 1907’de başlayan ve bugüne kadar devam eden en önemli yeni yıl geleneği ise Ball Drop. Ball Drop etkinliği kapsamında, Times Meydanı’nda kulenin tepesinde duran küre, yeni yıl için geri sayıma başladığında yavaş yavaş aşağı iniyor. Son saniyelerde küreye havai fişekler de eşlik etmeye başlıyor ve saat 12’yi vurduğunda konfetilerle, havai fişeklerle çılgın bir kalabalık eğlenmeye başlıyor. Meydanda gerçekleşecek etkinliklere devam edebilirsiniz veya Manhattan manzarası eşliğinde bir teras partisine de katılabilirsiniz. Tercih size kalmış. Bu arada küçük domuz şeklinde nane şekeri kutusunu kırarak dileğinizi dilemeyi de unutmayın.

   Sydney

   Her yeni yıl Sydney’deki kutlamalar dünyanın en görkemlileri arasında yerini alıyor. Yeni yılı karşılarken gerçekleştirilen havai fişek gösterileri dünyadaki en büyüklerinden biri. Sydney Limanı, Opera Binası ve Liman Köprüsü’nde konumlanan gösteriler ışığın ve renklerin masalsı atmosferi yeni yıla coşkuyla girmenizi sağlayacaktır.

   Berlin

   Avrupa’nın en geniş katılımlı partilerinden biri Berlin’de 31 Aralık akşamı gerçekleşiyor. Çeşit çeşit lezzetler, kurulan sahnelerde DJ performansları ve konserler eşliğinde Berlin’de yeni yılı karşılayanlar 12 saat süren bir coşkuya ortak oluyorlar. Hâli hazırda eğlenmeyi ve “partilemeyi” çok iyi bilen Berlinliler, yeni yılda bu özelliklerini sakınımsızca kullanıyorlar. Dinamik, eğlenceli, müzik ve dans dolu bir yeni yıl partisi için Berlin en iyi adreslerden biri. Alman yeni yıl geleneklerinden olan şans getirdiğine inanılan dört yapraklı yoncalar ve uğurböcekleri de dönmeden yanınıza alabileceğiniz, size şans dolu bir yıl getirecek objeler.

   New York

   Sydney

   Berlin

   Makaleyi beğenebilmeniz için tarafınıza iletilen aktivasyon mailini onaylamanız gerekmekte.

   Kapat

   0

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

   Üye Ol Giriş Yap Kapat

   Bu özelliği kullanabilmeniz için üyeliğinizi aktive etmelesiniz.

   Kapat

   Yorumlar (0)

   Yorum Yap

   Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Tamam